Svarstomas naujas įstatymo projektas CISPA

Publikuota: 2012 m. balandžio 18 d. trečiadienis

Iškritikuotą SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) bando pakeisti naujas įstatymo projektas CISPA (angl. Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Naujajame įstatymo projekte kalbama apie kibernetinę žvalgybą, o tai pažeidžia teises į privatų gyvenimą. Skirtingai nei SOPA, kurio apsaugos taikiklis buvo intelektinė nuosavybė, projektas CISPA bus skirtas patenkinti nacionalinio saugumo poreikius. Nauja iniciatyva leistų vyriausybėms pagal užklausą gauti iš interneto paslaugų tiekėjų konfidencialią informaciją apie atskirus žmones ir privačias kompanijas.

Įstatymo projekto CISPA priešininkai kalba apie konstitucinių žmogaus teisių pažeidimą ir kritikuoja naują iniciatyvą dėl per plataus traktavimo. Pavyzdžiui, terminas „kibernetinis saugumas“ gali būti traktuojamas įvairiai: nacionalinis saugumas internete, intelektinės nuosavybės apsauga ir t. t. Toks dokumentas suteikia vyriausybinėms institucijoms neribotas galias kovai su tų pačių autorinių teisių pažeidėjais ir tokiais informatoriais, kaip „WikiLeaks“. Šaltinių teigimu, šiuo metu peticija prieš CISPA jau surinko 650 tūkst. parašų.

Šiuo metu rezonansinis įstatymo projektas gana aktyviai palaikomas maždaug šimto JAV Žemutinių Kongreso rūmų narių ir mažiausiai 28 didelių korporacijų, tarp kurių  „Microsoft“, „Verizon“, „AT&T“, „Facebook“ ir „Intel“. Įdomu, kad daugelis iš šių kompanijų šių metų pradžioje kritikavo SOPA įstatymo projekto kūrėjus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Skype“ sąskaitą buvo galima „nulaužti“ žinant tik el. pašto adresą

Lapkričio 14 dieną Rusijos programišiai tyčia internete paviešino informaciją, kaip galima „nulaužti“ pokalbių programos „Skype“ sąskaitą žinant tik jos elektroninio pašto adresą. „Skype“ reagavo akimirksniu ir iš pradžių uždraudė pasikeisti slaptažodį ar jį atkurti. skaityti »

„Kaspersky Lab“ įspėja dėl sukčiavimo „Twitter“

„Kaspersky Lab“ ekspertai įspėja dėl dažniau taikomų informacijos išgavimo schemų, kuriose vartojamas „Twitter“ pavadinimas. skaityti »

Trečdalis Baltijos šalių interneto vartotojų per pastaruosius tris mėnesius buvo apsilankę užkrėstuose tinklalapiuose

Baltijos šalyse kas trečias vartotojas per pastarąjį ketvirtį bent kartą galėjo internete užkrėsti savo kompiuterį. Šie duomenys buvo gauti „Kaspersky Lab“ pasitelkiant debesų grėsmių stebėjimo sistemą „Kaspersky Security Network (KSN)“. skaityti »

Ką reikia žinoti apie apsipirkimą internetu?

Interneto prekybos ypatumus ir poveikį analizuojanti ataskaita „Europos internetinė prekyba: 2010 – 2011 m. vartotojų skundai“ atskleidžia problemas, su kuriomis susiduria vartotojai, pirkdami internetu iš kitos šalies. skaityti »

2012 m. trečiąjį ketvirtį brukalų mažėjo, bet daugėjo kenkėjiškų siuntimų

2012 m. 3-iąjį ketvirtį nepageidaujamų pranešimų apimtis, palyginti su prieš tai buvusiu periodu, sumažėjo 2,8 proc. ir sudarė 71,5 proc. Tačiau ekspertai užfiksavo žymų kenkėjiškų siuntimų padidėjimą – nuo 3 proc. iki 3,9 proc., ir šį augimą galima vadinti dar viena metų tendencija. skaityti »

Rusijai paskelbtas kibernetinis karas

Programišiai iš grupuotės „GhostShell“ pradėjo operaciją „Project Black Star“, kurios esmė – kibernetinis karas su Rusija. skaityti »

Spragos asmeniniame kompiuteryje: pažeidžiamiausių priedų, skirtų dirbti internetu, penketukas

Šiais laikais internetas daugiausia atakuojamas pasitelkiant eksportus. Jie sėkmingai veikia todėl, kad populiariosios programos, tokios kaip operacinės sistemos, naršyklės, biuro paketai, muzikiniai grotuvai ir pan., labai pažeidžiamos. skaityti »

Pasitikrinkite savo išmanųjį telefoną dėl kibernetinių grėsmių

„Kaspersky Lab“ duomenimis, per pastaruosius pusantrų metų mobiliųjų kenkėjiškų programų skaičius padidėjo beveik 20 kartų. Dabar kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas gali kreiptis į Mobiliųjų telefonų techninį centrą (MTTC) ir patikrinti savo įrenginį dėl grėsmių. skaityti »

JTO nori stiprinti interneto erdvės stebėjimą ir kontrolę

Jungtinių Tautų Organizacijos atstovai išreiškė norą stiprinti internetu besinaudojančių asmenų stebėjimą, taip siekiant palengvinti potencialių teroristų aptikimą ir įkalčių, reikalingų jiems nuteisti, surinkimą. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltimai verslui kelia rimtą grėsmę

2012 m. opiausių verslo problemų sąraše kibernetinės grėsmės atsidūrė antroje vietoje, o pirmoje – nesklandumai, susiję su ekonomikos nestabilumu. skaityti »