Tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose susirėmė kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų specialistai

Publikuota: 2016 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Balandžio 18–22 d. vienose didžiausių NATO kibernetinio saugumo pratybų „Locked Shields 2016“ (liet. „Suremti skydai“) dalyvauja ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistų komanda. Pratybose apie 550 atstovų iš 26 NATO ir partnerių valstybių treniruojasi, kaip atremti kibernetines atakas prieš tariamos valstybės kritinės informacinės infrastruktūros sistemas ir tinklus, koordinuoti veiksmus tarp skirtingų šalių.

Kompiuterinės pratybos vyksta simuliojamoje kibernetinėje edrdvėje realiu laiku, jose dalyvauja 20 komandų iš 19 šalių kartu su NATO reagavimo į incidentus techniniu centru. Pasak pratybų organizatorių, dalyviams yra parengta per 1700 įvairaus pobūdžio atakų, taip pat pratybose bus panaudota daugiau nei 1500 virtualių sistemų.

„Šios pratybos yra labai svarbios, nes turime galimybę realioje aplinkoje pamatyti ir įvertinti kibernetinių įsilaužėlių naudojamus įrankius, metodus, puolimo pobūdį. Gautą patirtį ir įgūdžius galėsime panaudoti iškilus realiai kibernetinio saugumo grėsmei“, – sakė Lietuvos komandai vadovaujantis Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovas.

Pasak Lietuvos atstovo, nors pratybų scenarijus ir aplinka yra išgalvota, tačiau pasitelkiami praktiniai, realiame gyvenime naudojami metodai. „Specialistai turi nuolat reaguoti į įvairias komandų rengiamas kibernetines atakas, saugoti jiems patikėtus karinių ir civilinių organizacijų tinklus, koordinuoti veiksmus su kitomis užsienio komandomis“, ­– sakė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovas.

Lietuvos komandą šiose pratybose sudaro Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą kibernetinio saugumo sityje

Lapkričio 4 d. Lietuvos krašto apsaugos Juozas Olekas, Latvijos gynybos ministras Raimonds Bergmanis ir Estijos ūkio reikalų ir susisiekimo ministras Kristen Michal elektroniniu būdu pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje. skaityti »

Asmeniniai duomenys – turtas, kurį internete atiduodame laisva valia

Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika. Laimei, egzistuoja keletas paprastų būdų šiems duomenims apsaugoti. skaityti »

Heloviną švenčia ir internetiniai sukčiai

Jaunimo pamėgtai Helovino šventei pamažu tampant tokiai populiariai kaip Šv. Valentino diena, saugumo ekspertai įspėja apie sukčių spendžiamas pinkles internete, renkantis šventinę atributiką ar peržiūrint elektroninius sveikinimus. skaityti »

„MasterCard“ diegia naują apsaugos nuo programišių technologiją „Safety Net“

„MasterCard“ Europoje diegia naują technologiją „Safety Net“, kuri skirta saugoti bankus ir mokėjimo operatorius nuo programišių atakų. skaityti »

JPEG vaizdai bus saugomi nuo kopijavimo

„Electronic Frontier Foundation“ paskelbė, kad Jungtinė fotografijų ekspertų grupė nusprendė į JPEG formato vaizdus įtraukti apsaugos nuo nesankcionuoto naudojimo ir platinimo priemones. skaityti »

Dulkių siurblys – į kovą su kibernetiniais nusikaltėliais

Singapūro technologijų ir dizaino universiteto komanda pristatė prototipą roboto, gebančio aptikti biuro įrenginių pažeidžiamumą kibernetinėms atakoms. skaityti »

Įmonių IT išlaidos auga

JAV bendrovė „Morgan Stanley“ skelbia, kad 2016 m. gerokai išaugs IT srities išlaidos debesų sprendimams, informacijos apsaugos technologijoms ir programinės įrangos analizei. skaityti »

Saugiai apsipirkti padės „MasterCard“ programa „Identity Check“

Kompanija „MasterCard“ pristatė technologinių sprendimų komplektą „Identity Check“. Jis užtikrina apsipirkimo internete saugumą. skaityti »

Ar jūs saugūs internete?

Naudojimosi internetu įpročiai gali padėti apsaugoti skaitmeninį „aš“, pinigus ir asmeninius duomenis. skaityti »

Sukčiai nusitaikė į besidominčius pabėgėlių temomis

Antivirusinių programų kūrėjai perspėja, kad, kol Sirijos karo pabėgėliai veržiasi į Europą, sukčiai kėsinasi apsukti patiklius skaitytojus, sekančius naujienas ir reportažus šia opia tema. skaityti »