Tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose susirėmė kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų specialistai

Publikuota: 2016 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Balandžio 18–22 d. vienose didžiausių NATO kibernetinio saugumo pratybų „Locked Shields 2016“ (liet. „Suremti skydai“) dalyvauja ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistų komanda. Pratybose apie 550 atstovų iš 26 NATO ir partnerių valstybių treniruojasi, kaip atremti kibernetines atakas prieš tariamos valstybės kritinės informacinės infrastruktūros sistemas ir tinklus, koordinuoti veiksmus tarp skirtingų šalių.

Kompiuterinės pratybos vyksta simuliojamoje kibernetinėje edrdvėje realiu laiku, jose dalyvauja 20 komandų iš 19 šalių kartu su NATO reagavimo į incidentus techniniu centru. Pasak pratybų organizatorių, dalyviams yra parengta per 1700 įvairaus pobūdžio atakų, taip pat pratybose bus panaudota daugiau nei 1500 virtualių sistemų.

„Šios pratybos yra labai svarbios, nes turime galimybę realioje aplinkoje pamatyti ir įvertinti kibernetinių įsilaužėlių naudojamus įrankius, metodus, puolimo pobūdį. Gautą patirtį ir įgūdžius galėsime panaudoti iškilus realiai kibernetinio saugumo grėsmei“, – sakė Lietuvos komandai vadovaujantis Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovas.

Pasak Lietuvos atstovo, nors pratybų scenarijus ir aplinka yra išgalvota, tačiau pasitelkiami praktiniai, realiame gyvenime naudojami metodai. „Specialistai turi nuolat reaguoti į įvairias komandų rengiamas kibernetines atakas, saugoti jiems patikėtus karinių ir civilinių organizacijų tinklus, koordinuoti veiksmus su kitomis užsienio komandomis“, ­– sakė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovas.

Lietuvos komandą šiose pratybose sudaro Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lenkijoje – itin saugios 200 zlotų nominalo kupiūros

Nacionalinis Lenkijos bankas ketina išleisti į apyvartą 200 zlotų nominalo kupiūras. skaityti »

PIN kodus pakeis šypsenėlės

Artimiausiu metu internetinės bankininkystės naudotojai galės atsisakyti tradicinių slaptažodžių. Juos pakeis šypsenėlės. skaityti »

Kinijos geležinkelio stotyje diegiama biometrijos sistema

Geležinkelio stotyje bandoma biometrijos sistema analizuoja vaizdo kamerų įrašus ir lygina juos su žmonių atvaizdais iš duomenų bazės. Taip, visų pirma, bus ieškomi nusikaltėliai, pabėgėliai iš kalėjimų ir kiti pažeidėjai. skaityti »

„Cisco Systems“ siekia apsaugoti kiekvieną tinklo įrenginį

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja, kad 2019 metais kiekvienam pasaulio gyventojui klius po 3,2 tinklo įrenginio. skaityti »

Verslą saugančios technologijos

Saugumas svarbus visoms gyvenimo sritims, o ypač šiuolaikiniam verslui, kurio efektyvumas dažnai priklauso nuo sklandaus IT sistemų darbo. Siekiant užtikrinti visapusišką jų veikimą, į pagalbą ateina naujausios technologijos. skaityti »

Prasčiausias mėginimas pavogti bankomatą

Australijos mieste Taunsvilyje vaizdo apsaugos kameros nufilmavo nesėkmingą mėginimą pavogti bankomatą, prikabinant jį grandine prie automobilio. skaityti »

„Visa apimantis internetas“ padeda užtikrinti darbuotojų saugumą

1986 metais visi Didžiosios Britanijos dienraščiai rašė apie Suzy Lamplugh – 25 metų nekilnojamojo turto pardavimo agentę, kuri išvyko į susitikimą su klientu ir dingo. To nebūtų nutikę mūsų dienomis, kai darbuotoją apsaugoti gali „visa apimantis internetas“ (angl. Internet of Everything). skaityti »

„Cisco“ forume – dėmesys duomenų apsaugai

Gegužės 26 dieną Azerbaidžano sostinėje Baku pasaulinė IT lyderė kompanija „Cisco Systems Inc.“ („Cisco“) organizuoja forumą „Duomenų apdorojimo centrai ir saugumas“. skaityti »

5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagystės

Tyrimų bendrovės „Experian“ ekspertai pateikia 5 rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagysčių virtualioje erdvėje. skaityti »

Du trečdaliai vaikų naudojasi nepageidaujamu turiniu internete

Remiantis „Kaspersky Lab“ atlikto globalaus vaikų elgesio internete tyrimo rezultatais, 2014 m. daugiau nei du trečdaliai „Kaspersky Lab“ teikiamos funkcijos „Tėvų kontrolė“ naudotojų (68 proc.) susidūrė su netinkamu arba pavojingu turiniu tinkle. skaityti »