Tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose susirėmė kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų specialistai

Publikuota: 2016 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Balandžio 18–22 d. vienose didžiausių NATO kibernetinio saugumo pratybų „Locked Shields 2016“ (liet. „Suremti skydai“) dalyvauja ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistų komanda. Pratybose apie 550 atstovų iš 26 NATO ir partnerių valstybių treniruojasi, kaip atremti kibernetines atakas prieš tariamos valstybės kritinės informacinės infrastruktūros sistemas ir tinklus, koordinuoti veiksmus tarp skirtingų šalių.

Kompiuterinės pratybos vyksta simuliojamoje kibernetinėje edrdvėje realiu laiku, jose dalyvauja 20 komandų iš 19 šalių kartu su NATO reagavimo į incidentus techniniu centru. Pasak pratybų organizatorių, dalyviams yra parengta per 1700 įvairaus pobūdžio atakų, taip pat pratybose bus panaudota daugiau nei 1500 virtualių sistemų.

„Šios pratybos yra labai svarbios, nes turime galimybę realioje aplinkoje pamatyti ir įvertinti kibernetinių įsilaužėlių naudojamus įrankius, metodus, puolimo pobūdį. Gautą patirtį ir įgūdžius galėsime panaudoti iškilus realiai kibernetinio saugumo grėsmei“, – sakė Lietuvos komandai vadovaujantis Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovas.

Pasak Lietuvos atstovo, nors pratybų scenarijus ir aplinka yra išgalvota, tačiau pasitelkiami praktiniai, realiame gyvenime naudojami metodai. „Specialistai turi nuolat reaguoti į įvairias komandų rengiamas kibernetines atakas, saugoti jiems patikėtus karinių ir civilinių organizacijų tinklus, koordinuoti veiksmus su kitomis užsienio komandomis“, ­– sakė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovas.

Lietuvos komandą šiose pratybose sudaro Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Modernios technologijos padės policijai kovoti su terorizmu ir sunkiais nusikaltimais

Įsibėgėja sausio mėnesį startavusio Europos Komisijos finansuojamo projekto „Keleivių duomenų įrašų sistemos sukūrimas Lietuvoje” (angl. Passenger Name Record, toliau – PNR) įgyvendinimas. skaityti »

Kompanijos „Google“ suburta komanda kovoja su išpuoliais internete

Pranešama, kad naujausias ir geriausias „Google“ saugumo projektas yra technologijų inžinierių komanda pavadinimu „Project Zero“. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai, kaip saugiai organizuoti atostogas

Atsižvelgiant į paprastus „Kaspersky Lab“ ekspertų patarimus galima apsisaugoti nuo „atostogų“ apgavikų. skaityti »

Sekama toliau: „Kaspersky Lab“ atvėrė naują kibernetinio šnipinėjimo kampanijos vingį

Išaiškintos naujojo kibernetinio šnipinėjimo kampanijos etapo detalės, susijusios su dar pernai „Kaspersky Lab“ ir „CrySyS Lab“ specialistų aptiktu „Trojos“ virusu „MiniDuke“. skaityti »

Gyventojai įgyja imunitetą telefoninių sukčių pinklėms

Per pirmą šių metų pusmetį į SEB banką kreipėsi 20 nuo telefoninių sukčių nukentėjusių gyventojų – tai yra šešis kartus mažiau negu tuo pačiu metu pernai, kai nuo sukčių nukentėjo 124 gyventojai. skaityti »

„Microsoft“ stiprina „Outlook.com“ ir „OneDrive“ saugumą

Bendrovė „Microsoft“ paskelbė stiprinanti „Outlook.com“ ir „OneDrive“ paslaugų saugumą. skaityti »

Debesų technologija pagrįstas sprendimas „atpažįsta“ nusikaltėlius

Kompanija „Facewatch“ pristatė debesų technologija pagrįstą virtualią paslaugą, leidžiančią keistis su policija vaizdo medžiaga ir nuotraukomis. skaityti »

„Cisco“ pateikia vis daugiau sprendimų kovai su „Zero-Day“ grėsmėmis

Kovai su kibernetinėmis grėsmėmis, nuo kurių dar nėra sukurta apsauga, t. y. Zero-Day grėsmėmis, ir kitomis nuolat gresiančiomis kibernetinėmis atakomis pasaulinė internetinių technologijų srities lyderė „Cisco“ siūlo vis daugiau naujų sprendimų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ mini pirmojo mobiliųjų platformų kirmino aptikimo 10-metį

Lygiai prieš 10 metų „Kaspersky Lab“ aptiko „Cabir“ – pirmąjį kirminą, naudojamą mobiliuosiuose įrenginiuose. skaityti »

„Kaspersky Lab“ skelbia apie „GameOver Zeus“ ir „Cryptolocker“ pavojų

Naujiena apie tai, kad kenkėjiška programa „GameOver Zeus“ veikia kartu su programa plėšiku „Cryptolocker“ vienoje kibernetinio nusikaltimo kampanijoje, privertė sunerimti. skaityti »