Tikslinės atakos padariniai bendrovei gali kainuoti iki 2,4 mln. JAV dolerių

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 29 d. ketvirtadienis

Stambaus verslo bendrovė gali patirti iki 2,4 mln. JAV dolerių žalą dėl sėkmingai įvykdytos tikslinės atakos. Tai išsiaiškino autoritetingos analitinės bendrovės „B2B International“ specialistai kartu su „Kaspersky Lab“, šių metų pavasarį atlikę viso pasaulio verslo atstovų apklausą „Global corporate IT security risks 2013“.

Tikslinės atakos – tai viena pavojingiausių kibernetinių grėsmių, nes jas rengia ir vykdo profesionalūs nusikaltėliai, turintys didelių finansinių resursų ir žinių IT srityje. Be to, šių atakų tikslu dažnai tampa konkrečios bendrovės slapti duomenys, o jų nutekėjimas gali sukelti didžiulius praradimus.

Ar šios atakos galingos? „B2B International“ analitikų duomenimis, dėl šių incidentų bendrovės gali patirti apie 2,4 mln. JAV dolerių žalą, iš jų apytiksliai 2,17 mln. dolerių „kainuos“ pats incidentas dėl svarbių duomenų praradimo, verslo proceso sustojimo ir išlaidų apmokėti incidentų padarinius šalinančių specialistų paslaugas (juristai, saugumo specialistai ir pan.). Dar apie 224 tūkst. dolerių bendrovė turės išleisti, kad ateityje išvengtų šių incidentų – programinės ir aparatinės įrangos atnaujinimas, personalo atranka ir mokymas.

Vidutinio ir smulkaus verslo segmentų bendrovių praradimai dėl tikslinių atakų paprastai mažesni – apie 92 tūkst. dolerių už vieną incidentą, tačiau atsižvelgiant į šių bendrovių dydį (apytiksliai 100–200 darbuotojų), smūgis verslui pakankamai galingas. Iš šių 72 tūkst. dolerių bus išleista paties incidento padariniams pašalinti, dar 20 tūkst. – išvengti šių incidentų ateityje.

Nors tikslinės atakos daro didžiulę žalą, tai ne vienintelis ir ne labiausiai paplitęs atakų, su kuriomis susiduria bendrovės, tipas. Apie 9 proc. apklaustųjų pranešė, kad per pastaruosius 12 mėnesių jų bendrovės buvo tikslingai atakuojamos. Daug daugiau bendrovių – 24 proc. – pranešė apie incidentus, kai buvo įsilaužiama į tinklinę infrastruktūrą. Stambaus verslo bendrovei tokia ataka kainuos iki 1,67 mln. dolerių (73 tūkst. dolerių SMB bendrovei), ir tai antrasis grėsmių, sukeliančių žalą, tipas. 19 proc. bendrovių patyrė tyčines korporatyvinės informacijos nutekėjimo atakas, o finansiniai tokių atakų praradimai siekia apie 984 tūkst. dolerių (51 tūkst. SMB bendrovei). 39 proc. bendrovių patyrė atakas, kuriose naudojamos programinės įrangos, įdiegtos korporatyviniuose kompiuteriuose, silpnosios vietos. Tokia ataka sukelia iki 661 tūkst. dolerių žalą stambioms bendrovėms, SMB bendrovei – 61 tūkst. dolerių.

Tikslinės atakos sudėtingos ir paprastai ilgai rengiamos, kol kenkėjai aiškinasi galimas silpnąsias vietas korporacijos IT infrastruktūroje ir renkasi reikalingas priemones pačiai atakai įvykdyti. Atsilaikyti prieš tokias grėsmes taikant tik vieną virusinę programą neįmanoma, vis dėlto yra efektyvių apsaugos priemonių. Apsaugoti bendrovę nuo tikslinių ir kitų pavojingų atakų gali korporatyvinis sprendimas, taikantis šiuolaikines technologijas aptinkant proaktyvias grėsmes.

Vienas geriausių tokio tipo sprendimų – Kaspersky Endpoint Security for Business, kuris, be kitų apsaugos priemonių, turi „Automatic Exploit Prevention“ – tai technologija, galinti atremti tikslines atakas, kurios naudoja nulinės dienos silpnąsias vietas bendrovės programinėje įrangoje. Be to, kovoje su tikslinėmis atakomis gali padėti gerai realizuotas „Whitelisting“ sprendimas, kuris veikia kartu su kitomis proaktyviomis apsaugos technologijomis ir operatyviai atnaujinamas, jei kuriame nors teisėtame priede, įeinančiame į „Whitelisting“ duomenų bazę, aptinkama pavojinga silpnoji vieta. Technologija „Dynamic Whitelisting“, įdiegta „Kaspersky Endpoint Security for Business“ produkte, gavo aukštą nepriklausomų ekspertų įvertinimą. Skirtingai nei daugelis kitų sprendimų, kuriuose būna tik baltieji ir juodieji sąrašai, „Kaspersky Lab“ technologija „Whitelisting“ nuolat veikia kartu su kitomis „Kaspersky Endpoint Security for Business“ apsaugos priemonėmis, o tai leidžia užtikrinti patikimą apsaugą pačioje „Whitelisting“ duomenų bazėje ir korporatyviniuose asmeniniuose kompiuteriuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Rastas būdas iššifruoti vienu pavojingiausių „Trojos“ virusų užkrėstus failus

„Kaspersky Lab“ išleido atnaujintą nemokamą paslaugą „RannohDecryptor“ kovoti su naujausio šifruotojo „CryptXXX“ – vieno plačiausiai paplitusių ir pavojingiausių šio tipo virusų – versijomis. skaityti »

„Danske Bank“ ragina gyventojus saugoti savo duomenis

Suaktyvėjus piktavalių asmenų bandymams išvilioti iš bankų klientų konfidencialią informaciją, susijusią su sąskaitomis, prisijungimo kodais, mokėjimo kortelėmis ir slaptažodžiais, „Danske Bank“ ragina gyventojus išlikti budrius ir šių duomenų niekam neatskleisti. skaityti »

Apsaugos sistemų rinka augs 4,6 proc. kasmet

Tyrimų bendrovės „IHS Markit“ duomenimis, 2015 m. duomenų apsaugos sistemų rinkos apimtis sudarė 60,3 mlrd. JAV dolerio. skaityti »

Saugumo prognozės 2017-iesiems

„Kaspersky Lab“ ekspertų nuomone, 2017 m. svarbiausi bus duomenų ir naudotojų asmeninio gyvenimo konfidencialumo išsaugojimo klausimai, taip pat saugumo lygio užtikrinimas naudojant virtualias valiutas. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kuria savisaugos nuo kibernetinių atakų sistemą

„Cisco Systems Inc.“ kuria išmaniąją savisaugos sistemą, veikiančią dirbtinio intelekto pagrindu, kuri padėtų aptikti kenksmingą programinę įrangą. skaityti »

2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. skaityti »

Kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. skaityti »

Kaip saugiai pirkti dovanas internete

Nors prekybos atstovai tikina, kad kalėdinė el. prekyba neprilygsta parduotuvių šturmui Juodąjį penktadienį, ieškantys dovanų internete turi būti itin atidūs ir šiuo periodu. skaityti »

Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. skaityti »

Išpuoliai prieš verslą vykdomi kas 40 sekundžių

2016 m. išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš verslą padaugėjo tris kartus – nuo išpuolių kas 2 minutes sausį iki kas 40 sekundžių spalį. skaityti »