Tikslinės atakos padariniai bendrovei gali kainuoti iki 2,4 mln. JAV dolerių

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 29 d. ketvirtadienis

Stambaus verslo bendrovė gali patirti iki 2,4 mln. JAV dolerių žalą dėl sėkmingai įvykdytos tikslinės atakos. Tai išsiaiškino autoritetingos analitinės bendrovės „B2B International“ specialistai kartu su „Kaspersky Lab“, šių metų pavasarį atlikę viso pasaulio verslo atstovų apklausą „Global corporate IT security risks 2013“.

Tikslinės atakos – tai viena pavojingiausių kibernetinių grėsmių, nes jas rengia ir vykdo profesionalūs nusikaltėliai, turintys didelių finansinių resursų ir žinių IT srityje. Be to, šių atakų tikslu dažnai tampa konkrečios bendrovės slapti duomenys, o jų nutekėjimas gali sukelti didžiulius praradimus.

Ar šios atakos galingos? „B2B International“ analitikų duomenimis, dėl šių incidentų bendrovės gali patirti apie 2,4 mln. JAV dolerių žalą, iš jų apytiksliai 2,17 mln. dolerių „kainuos“ pats incidentas dėl svarbių duomenų praradimo, verslo proceso sustojimo ir išlaidų apmokėti incidentų padarinius šalinančių specialistų paslaugas (juristai, saugumo specialistai ir pan.). Dar apie 224 tūkst. dolerių bendrovė turės išleisti, kad ateityje išvengtų šių incidentų – programinės ir aparatinės įrangos atnaujinimas, personalo atranka ir mokymas.

Vidutinio ir smulkaus verslo segmentų bendrovių praradimai dėl tikslinių atakų paprastai mažesni – apie 92 tūkst. dolerių už vieną incidentą, tačiau atsižvelgiant į šių bendrovių dydį (apytiksliai 100–200 darbuotojų), smūgis verslui pakankamai galingas. Iš šių 72 tūkst. dolerių bus išleista paties incidento padariniams pašalinti, dar 20 tūkst. – išvengti šių incidentų ateityje.

Nors tikslinės atakos daro didžiulę žalą, tai ne vienintelis ir ne labiausiai paplitęs atakų, su kuriomis susiduria bendrovės, tipas. Apie 9 proc. apklaustųjų pranešė, kad per pastaruosius 12 mėnesių jų bendrovės buvo tikslingai atakuojamos. Daug daugiau bendrovių – 24 proc. – pranešė apie incidentus, kai buvo įsilaužiama į tinklinę infrastruktūrą. Stambaus verslo bendrovei tokia ataka kainuos iki 1,67 mln. dolerių (73 tūkst. dolerių SMB bendrovei), ir tai antrasis grėsmių, sukeliančių žalą, tipas. 19 proc. bendrovių patyrė tyčines korporatyvinės informacijos nutekėjimo atakas, o finansiniai tokių atakų praradimai siekia apie 984 tūkst. dolerių (51 tūkst. SMB bendrovei). 39 proc. bendrovių patyrė atakas, kuriose naudojamos programinės įrangos, įdiegtos korporatyviniuose kompiuteriuose, silpnosios vietos. Tokia ataka sukelia iki 661 tūkst. dolerių žalą stambioms bendrovėms, SMB bendrovei – 61 tūkst. dolerių.

Tikslinės atakos sudėtingos ir paprastai ilgai rengiamos, kol kenkėjai aiškinasi galimas silpnąsias vietas korporacijos IT infrastruktūroje ir renkasi reikalingas priemones pačiai atakai įvykdyti. Atsilaikyti prieš tokias grėsmes taikant tik vieną virusinę programą neįmanoma, vis dėlto yra efektyvių apsaugos priemonių. Apsaugoti bendrovę nuo tikslinių ir kitų pavojingų atakų gali korporatyvinis sprendimas, taikantis šiuolaikines technologijas aptinkant proaktyvias grėsmes.

Vienas geriausių tokio tipo sprendimų – Kaspersky Endpoint Security for Business, kuris, be kitų apsaugos priemonių, turi „Automatic Exploit Prevention“ – tai technologija, galinti atremti tikslines atakas, kurios naudoja nulinės dienos silpnąsias vietas bendrovės programinėje įrangoje. Be to, kovoje su tikslinėmis atakomis gali padėti gerai realizuotas „Whitelisting“ sprendimas, kuris veikia kartu su kitomis proaktyviomis apsaugos technologijomis ir operatyviai atnaujinamas, jei kuriame nors teisėtame priede, įeinančiame į „Whitelisting“ duomenų bazę, aptinkama pavojinga silpnoji vieta. Technologija „Dynamic Whitelisting“, įdiegta „Kaspersky Endpoint Security for Business“ produkte, gavo aukštą nepriklausomų ekspertų įvertinimą. Skirtingai nei daugelis kitų sprendimų, kuriuose būna tik baltieji ir juodieji sąrašai, „Kaspersky Lab“ technologija „Whitelisting“ nuolat veikia kartu su kitomis „Kaspersky Endpoint Security for Business“ apsaugos priemonėmis, o tai leidžia užtikrinti patikimą apsaugą pačioje „Whitelisting“ duomenų bazėje ir korporatyviniuose asmeniniuose kompiuteriuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„MasterCard“ sukūrė kortelių apsaugos sistemą

Atsižvelgdama į tai, kad daugėja kibernetinių atakų ir kortelių duomenų vagysčių, kompanija „MasterCard“ sukūrė savo klientų apsaugos sistemą. skaityti »

„Intel“ siekia atsikratyti slaptažodžių

„Intel“ siūloma biometrijos sistema padeda pažinti žmogų pagal veidą, arterinį kraujo spaudimą ir kitokių biometrinių duomenų rinkinį. skaityti »

Slaptažodžiai – nebeefektyvus informacijos apsaugos būdas

68 proc. apklaustųjų prisipažįsta, kad naudoja tą patį slaptažodį keletui skirtingų prisijungimų, be to, net 27 proc. yra pasakę savo slaptažodžius draugams. skaityti »

Vaikiškas balsas skatins vairuotojus sumažinti greitį

Išmaniesiems telefonams sukurta balso navigacijos programėlė pakeičia balsą į vaikišką, automobiliui apie 200 m nuotoliu priartėjus prie vaikų priežiūros įstaigų ar mokyklų. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ sistemos užtikrintai lyderiauja informacijos saugumo rinkoje

Antri metai iš eilės bendrovė „NSS Labs“ pripažino „Cisco Systems Inc.“ produktus geriausiomis informacinės apsaugos priemonėmis rinkoje. skaityti »

Kinija stebės didžiausias interneto įmones

Agentūra „Sinchua“ pranešė, kad Kinijos valdžia nusprendė įkurti tinklo apsaugos skyrių, kuriame dirbtų policininkai, prižiūrintys didžiausių interneto įmonių veiklą. skaityti »

Išmanusis lagaminas saugo nuo vagių

Lagaminas „Bluesmart“ pats reguliuoja savo svorį ir praneša savininkui, jei į jį kėsinasi vagys. skaityti »

Vaikų pagrobėjus išdavė „Spotify“

Dvi mergaites Kolorado valstijoje pagrobę įtariamieji buvo sugauti Meksikoje. Viena pagrobėja nesugebėjo atsisakyti pomėgio klausytis savo „Spotify“. skaityti »

Lietuvoje daugės kibernetinių nusikaltimų tyrėjų

Dublino universiteto Kibernetinių nusikaltimų ir kibernetinio saugumo tyrimų centras (UCD CCI) toliau bendradarbiauja su Lietuvos teisėsauga, kuriai perduoda sukauptą tarptautinę praktiką, naujausias žinias ir moderniausius kibernetinių nusikaltimų tyrimo įrankius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į informacijos apsaugą

Įmonė „Cisco Systems Inc.“ paskelbė perkanti įmonę „OpenDNS“. Sandorio suma sudaro 635 mln. dolerių. skaityti »