Vaizdo apsauga: kokias kameras rinktis?

Publikuota: 2010 m. liepos 12 d. pirmadienis

SmartHouse logotipas
Daugiabučių bendrijos ir individualių namų savininkai, kaip ir verslo bendrovės, pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria nuosavybės apsaugai. Bene populiariausias ir efektyviausias prevencinės apsaugos būdas – vaizdo stebėjimo kameros. Tačiau, kaip pastebi specialistai, pasitaiko, jog išsirinkus sprendimą vėliau juo nusiviliama. To priežastis – prastos kokybės vaizdo kameros.

„Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas Vaidotas Bijūnas atkreipia dėmesį, jog dažniausia nusiviliama pasenusios technologijos analoginėmis kameromis. Nors jos yra kiek pigesnės nei skaitmeninės, tačiau nusileidžia šioms pagal visas technines charakteristikas.

„Kas iš to, jeigu kamera nufilmuoja vaizdą, tačiau iš jo neįmanoma atpažinti, kas įvykdė vieną ar kitą nusižengimą? Analoginės kameros itin prastai „gaudo“ judančius objektus, o nusikaltėliai juk nestovi vietoje. Taigi, prieš renkantis apsaugos sprendimą siūlyčiau labai gerai išnagrinėti technines jo savybes“, – aiškina V. Bijūnas.

Jo teigimu, kita labai svarbi vaizdo kamerų charakteristika – vaizdo raiška, arba rezoliucija. Ji parodo, kiek ryškus bus vaizdas jį didinant ir atpažįstant reikiamus objektus. Maksimali analoginių kamerų raiška – 0,4 megapikselių, tuo metu skaitmeninių kamerų raiška yra tris kartus didesnė ir siekia 1,3 megapikselių.

„Be to, nereikia pamiršti įrangos eksploatavimo sąnaudų. Kiekvienai analoginei kamerai reikalingas atskiras elektros įtampos laidas. O skaitmeninės kameros gali būti prijungtos prie elektros tinklo tuo pačiu kabeliu, kuriuo perduodami skaitmeniniai vaizdo signalai. Tai padeda sutaupyti ne tik įrangos diegimo išlaidas, bet ir bendras elektros energijos sąnaudas“, – tikina „Penkių kontinentų“ specialistas.

Vaizdo kamera

Pasak jo, dar vienas skaitmeninių kamerų privalumas – tai galimybė fiksuoti tik tam tikrus įvykius tam tikru metu.

„Protingas“ skaitmenines kameras galima nustatyti taip, kad, pavyzdžiui, dienos metu žmonių judėjimą jos laikys „normaliu“ reiškiniu, o judėjimą naktį – „pavojingu“ ir dėl to automatiškai išsiųs perspėjimą. Taigi, „protingi“ įrašai suteikia galimybę gerokai sutrumpinti laiką, reikalingą užfiksuotiems duomenims analizuoti. O tai sumažina laiko sąnaudas ir duomenų kaupimui reikalingus resursus“, – teigia V. Bijūnas.

Jis pripažįsta, kad vienkartinės išlaidos įsigyjant analogines kameras gali būti mažesnės, tačiau per kelerius metus jų eksploatacijai bus išleista kur kas daugiau nei skaitmeninių kamerų priežiūrai, jau nekalbant apie didesnį saugumą.

„Tuo realiai jau įsitikino „Saugios kaimynystės“ programoje dalyvaujanti sostinės Viršuliškių namų bendrija, kurios užsakymu „Penki kontinentai“ neseniai įdiegė modernią stebėjimo sistemą su skaitmeninėmis kameromis“, – teigia V. Bijūnas.

Daugiau informacijos apie vaizdo apsaugos ir kitus intelektinio būsto „Smarthouse“ sprendimus galima rasti adresu www.smarthouse.lt.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

100 tūkst. eurų investicijos prisidės ir prie šalies saugumo stiprinimo

Nacionalinė programa „Vidaus saugumo fondas“ nuo šiol administruojama nauja informacine sistema, į kurios sukūrimą investuota 114 tūkst. eurų. skaityti »

20 proc. Lietuvos interneto naudotojų pernai susidūrė su saugumo problemomis

Praėjusiais metais 20 proc. lietuvių internete susidūrė su saugumo problemomis: virusais, piktnaudžiavimu asmenine informacija, dėl to kilusiais finansiniais nuostoliais ir netinkamo turinio svetainėmis, kuriose lankėsi jų vaikai. skaityti »

Mažėja „DdoS“ išpuolių

„Kaspersky Lab“ paskelbė 2015 m. ketvirtojo ketvirčio ataskaitą apie „DDoS“ atakas. skaityti »

Brandūs naudotojai atsargūs internete, bet mažiau žino apie pavojus

Kalbant apie saugumą internete, 45 metų ir vyresni naudotojai gerokai atsargiau dalijasi informacija nei jaunesni interneto vartotojai, tačiau jiems trūksta žinių atpažinti sukčius ar neišvengiamas grėsmes. skaityti »

2015 metais CERT-LT ištyrė 41 583 incidentus kibernetinėje erdvėje

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) apibendrina 2015 metų veiklos rezultatus. skaityti »

Socialinių tinklų naudotojai raginami saugotis kibernetinių nusikaltėlių

„Kaspersky Lab“ apklausa-viktorina parodė, kad beveik trečdalis (30 proc.) socialinių tinklų naudotojų realiuoju laiku dalijasi savo pranešimais, prisijungimo informacija ir kita asmenine informacija ne tik su savo draugais, bet ir su visais tuo metu esančiais internete. skaityti »

Žmonės vis dar tiki telefoniniais sukčiais

Nors sukčiai meistriškai prisitaiko prie naujovių ir atranda vis išradingesnių būdų, kaip apgaulės būdu išvilioti iš žmonių jų slaptus duomenis, reikalingus prisijungiant prie interneto bankininkystės, visgi „senieji“ sukčiavimo būdai vis dar madingi. skaityti »

Ar tėvai pakankamai rūpinasi savo vaikų saugumu internete?

Nors daugiau nei pusė (52 proc.) tėvų mano, kad internete daugėja grėsmių jų vaikams – nuo priekabiavimo elektroninėje erdvėje iki netinkamo turinio, – tik trečdalis jų (39 proc.) kalba su savo atžalomis, atskleidžia nauji „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimų rezultatai. skaityti »

Lietuvoje veikia nacionalinis kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras

Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras (L3CE) įsiliejo į tarptautinį nacionalinių kompetencijų centrų tinklą, vienijantį Europos Sąjungos (ES) nacionalinius kompetencijų centrus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pristato išmaniųjų namų evoliuciją

Naujausia tinklo įrangos gamintojos „Cisco Systems Inc.“ strategija nukreipta į debesų technologijų, apsaugos sistemų ir daiktų interneto panaudojimą išmaniesiems namams. skaityti »