„Visa apimantis internetas“ padeda užtikrinti darbuotojų saugumą

Publikuota: 2015 m. gegužės 19 d. antradienis

1986 metais visi Didžiosios Britanijos dienraščiai rašė apie Suzy Lamplugh – 25 metų nekilnojamojo turto pardavimo agentę, kuri išvyko į susitikimą su klientu ir dingo. To nebūtų nutikę mūsų dienomis, kai darbuotoją apsaugoti gali „visa apimantis internetas“ (angl. Internet of Everything).

Daugelis darbdavių šiai problemai skiria itin daug dėmesio ir ieško būdų, kaip ją spręsti. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos valstybinė sveikatos apsaugos tarnyba jau šiandien naudoja įvairius apsaugos įrenginius. Tarp jų – „Identicom“. Tai individualiam naudojimui skirtas apsaugos įrenginys, sujungtas su darbuotojo pažymėjimu. Šis prietaisas leidžia vienu mygtuko spustelėjimu susisiekti su pranešimus priimančiu centru ir sulaukti pagalbos.

Toks ir kiti panašūs įrenginiai bei įvairios mobiliosios programėlės veikia mobiliojo ryšio arba GPS pagrindu, o jų veikimą neretai palaiko specialios dispečerinės tarnybos, reaguojančios į tokius nelaimės pranešimus ir suteikiančios pagalbą.

Vis dėlto GPS šiandien negali nustatyti visiškai tikslios asmens buvimo vietos patalpų viduje. Todėl į pagalbą pasitelkiamas „Wi-Fi“ tinklas. Pavyzdžiui, Vokietijos kompanija „LIV tec“ naudoja telefonų sistemą, kuri gali siųsti signalus pasitelkusi į pagalbą „Wi-Fi“ ryšį ir netgi automatiškai sukelti pavojaus signalą, jei asmuo netenka sąmonės ar negali pajudėti.

Tyrimų bendrovės „Berg Insight“ vyresnysis analitikas André Malm prognozuoja, kad „visa apimančiu internetu“ pagrįstos technologijos artimiausiu metu taps dar intelektualesnės ir gebės nusiųsti pagalbos prašymą arčiausiai esantiems žmonėms, kurie galėtų greičiausiai suteikti pagalbą. Eksperto nuomone, nemažai galimybių šioje srityje atveria ir dėvimieji įrenginiai, tokie kaip širdies dūžius ir kūno temperatūrą matuojančios apyrankės.

Įmonės „Berg Insight“ prognozėmis, panašiomis apsaugos priemonėmis 2020 metais naudosis 2,2 mln. Europos ir Šiaurės Amerikos gyventojų. Tokių sistemų diegimo lyderėmis turėtų tapti Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Kanada ir Šiaurės Europos valstybės.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Cisco“ – apie visa apimančio interneto ateitį

Kompanijos „Cisco“ atliktas banko klientų tyrimas 12-oje šalių parodė, kad žmonės teigiamai žiūri į bankinius IoE sprendimus: į virtualius finansinius patarimus, virtualias ipotekos konsultacijas, investicijų pasiūlymus ir pan. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »