„Visa apimantis internetas“ padeda užtikrinti darbuotojų saugumą

Publikuota: 2015 m. gegužės 19 d. antradienis

1986 metais visi Didžiosios Britanijos dienraščiai rašė apie Suzy Lamplugh – 25 metų nekilnojamojo turto pardavimo agentę, kuri išvyko į susitikimą su klientu ir dingo. To nebūtų nutikę mūsų dienomis, kai darbuotoją apsaugoti gali „visa apimantis internetas“ (angl. Internet of Everything).

Daugelis darbdavių šiai problemai skiria itin daug dėmesio ir ieško būdų, kaip ją spręsti. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos valstybinė sveikatos apsaugos tarnyba jau šiandien naudoja įvairius apsaugos įrenginius. Tarp jų – „Identicom“. Tai individualiam naudojimui skirtas apsaugos įrenginys, sujungtas su darbuotojo pažymėjimu. Šis prietaisas leidžia vienu mygtuko spustelėjimu susisiekti su pranešimus priimančiu centru ir sulaukti pagalbos.

Toks ir kiti panašūs įrenginiai bei įvairios mobiliosios programėlės veikia mobiliojo ryšio arba GPS pagrindu, o jų veikimą neretai palaiko specialios dispečerinės tarnybos, reaguojančios į tokius nelaimės pranešimus ir suteikiančios pagalbą.

Vis dėlto GPS šiandien negali nustatyti visiškai tikslios asmens buvimo vietos patalpų viduje. Todėl į pagalbą pasitelkiamas „Wi-Fi“ tinklas. Pavyzdžiui, Vokietijos kompanija „LIV tec“ naudoja telefonų sistemą, kuri gali siųsti signalus pasitelkusi į pagalbą „Wi-Fi“ ryšį ir netgi automatiškai sukelti pavojaus signalą, jei asmuo netenka sąmonės ar negali pajudėti.

Tyrimų bendrovės „Berg Insight“ vyresnysis analitikas André Malm prognozuoja, kad „visa apimančiu internetu“ pagrįstos technologijos artimiausiu metu taps dar intelektualesnės ir gebės nusiųsti pagalbos prašymą arčiausiai esantiems žmonėms, kurie galėtų greičiausiai suteikti pagalbą. Eksperto nuomone, nemažai galimybių šioje srityje atveria ir dėvimieji įrenginiai, tokie kaip širdies dūžius ir kūno temperatūrą matuojančios apyrankės.

Įmonės „Berg Insight“ prognozėmis, panašiomis apsaugos priemonėmis 2020 metais naudosis 2,2 mln. Europos ir Šiaurės Amerikos gyventojų. Tokių sistemų diegimo lyderėmis turėtų tapti Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Kanada ir Šiaurės Europos valstybės.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Cisco“ – apie visa apimančio interneto ateitį

Kompanijos „Cisco“ atliktas banko klientų tyrimas 12-oje šalių parodė, kad žmonės teigiamai žiūri į bankinius IoE sprendimus: į virtualius finansinius patarimus, virtualias ipotekos konsultacijas, investicijų pasiūlymus ir pan. skaityti »

Kibernetinio saugumo centro klausimas juda į priekį be Baudžiamojo kodekso pataisų

Vyriausybė pasitarime sutarė dėl Nacionalinio kibernetinio centro steigimo, tačiau atidėtos kartu teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios turėjo apibrėžti baudžiamąją atsakomybę už kibernetinius nusikaltimus. skaityti »

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad Pasaulio futbolo čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus. skaityti »

Kompanija „Cisco“ stiprina informacinio saugumo užtikrinimo sprendimus

Kompanija „Cisco“ perka bendrovę „ThreatGRID“, kuri siūlo lokalių ir debesų technologijų, skirtų dinaminei kenkėjiško kodo bei kitų grėsmių analizei. skaityti »

Kibernetinis pasaulis toks, koks yra pagal skaičius ir faktus

„Kaspersky Lab“ siūlo unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus. skaityti »

Kibernetinis saugumas svarbus ir kiekvienam vartotojui

Kibernetinis saugumas svarbus ne tik nacionalinio saugumo prasme, bet ir kiekvienam vartotojui, sako Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos strategijos padalinio vadovas Tomas Lamanauskas. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko SMS „Trojos“ virusą 66 pasaulio šalių

Pastaruoju metu mes stebime, kaip SMS „Trojos“ virusai plečia savo geografiją. Šiuo metu tarp „Kaspersky Lab“ dažniausiai aptinkamų mobiliųjų kenkėjiškų programų pirmąją vietą užima „Trojos“ virusas, gebantis siųsti SMS premium numeriais į 14 skirtingų pasaulio šalių. skaityti »

„Cert-LT“ tirtų incidentų elektroninėje erdvėje šiemet padaugėjo 28 proc.

Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ per pirmąjį šių metų ketvirtį ištyrė 7,4 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje skaityti »

Kartu su nelegalia programine įranga atkeliavę kenkėjai verslui kainuos beveik 1,24 trln. litų

Skaičiuojama, kad šiemet visame pasaulyje verslo atstovai išleis beveik 500 mlrd. JAV dolerių (apie 1,24 trln. litų) spręsti problemoms, iškilusioms kartu su nelegalia programine įranga įdiegus joje paslėptą įvairią kenksmingą įrangą. Namų vartotojai šioms problemoms spręsti skirs 25 mlrd. JAV dolerių (apie 62,17 mlrd. litų) ir išvaistys 1,2 mlrd. valandų. Tokius duomenis atskleidė bendra tyrimų bendrovės IDC ir Singapūro nacionalinio universiteto studija. skaityti »

„Cisco“ savo interneto saugos paslaugas pagerino pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų

„Cisco“ savo produktų turinio saugos portfelį, kuriame yra ir interneto, elektroninio pašto apsaugos įrankiai bei debesijos interneto saugos paslauga, papildė pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų, kurios kūrimą perėmė iš bendrovė „Sourcefire“, dabar esančios „Cisco“ dalimi. skaityti »

Vaikų pažeidžiamumo internete priežastis – ir tėvų požiūris

Saugumo ekspertai pastebi, kad augant grėsmių kiekiui vaikams elektroninėje erdvėje, tėvų požiūris į saugumą vis dar pasyvus. skaityti »