„Visa Europe“ pristato naują prekės ženklą Europos mokėjimų rinkoje – „Visa payWave“

Kredito kortelė
Šiandien „Visa“ sistemai priklausančių bankų susitikime Romoje „Visa Europe“ pristatė naują vardą Europos mokėjimų rinkoje – „Visa payWave“. Šiuo vardu bus vadinama „Visa“ sukurta bekontaktė kortelė, kuria atsikaitant nereikalingas standartinis stacionarus ar mobilus kortelių skaitytuvas.

 „Visa Europe“ atliko išsamų pasaulinį vartotojų tyrimą, siekdama išsiaiškinti, kaip tiksliausiai apibūdinti naują bekontaktės kortelės technologiją ir jos galimybes. „Visa payWave“ buvo atrinktas kaip tinkamiausias vardas šiai kortelei: žodis „wave“ (liet. mostelti) geriausiai apibūdina veiksmą, kurį reikia atlikti norint atsiskaityti šia kortele, o „pay“ (liet. mokėti) pabrėžia šios kortelės paskirtį.

„Šiuo metu Europoje palaipsniui testuojama ir diegiama bekonktaktės kortelės technologija, todėl dabar ypač tinkamas laikas pristatyti šį naują prekės ženklą“, – sakė „Visa Europe“ padalinio, atsakingo už „Visa“ prekės ženklo valdymą, vyresnysis viceprezidentas Joe Clift.

Bekontaktė kortelė ypač patogi atsiskaityti greito maisto kavinėse, restoranuose, spaudos kioskuose, baruose, stovėjimo aikštelėse, prekybos automatuose. Visoms šioms prekybos vietoms būdinga didelė grynųjų pinigų apyvarta, o jų klientai pageidauja greitai atsiskaityti už įsigytas prekes ar paslaugas. Plėtojant bekontaktę technologiją „Visa Europe“ atliktas tyrimas parodė, kad vartotojai vertina patogumą ir greitį, kurį siūlo ši nauja alternatyva gryniesiems pinigams.

„Norėdamas atsiskaityti “Visa payWave„ kortele, jos savininkas tiesiog turės priartinti arba mostelti kortele netoli specialaus kortelių skaitytuvo ir tuo momentu radijo bangų technologijos dėka duomenys iš kortelės bus perduoti į skaitytuvą. Visa kita vyksta lygiai taip pat, kaip ir atsiskaitant tradicine mokėjimo kortele“, – sakė Joe Clift.

Plėtodama bekontaktę technologiją „Visa Europe“ dirba kartu su Europos bankais, „Visa“ sistemos nariais. Planuojama, kad pirmiausia, iki š.m. spalio, bekontaktė technologija bus įdiegta Londone.