Bankrutavusi turizmo firma įkalino šimtus tūkstančių poilsiautojų
Šimtai tūkstančių britų negali nei išvykti suplanuotų atostogų, už kurias jau sumokėti pinigai, nei parvykti iš užsienio kurortų namo. Viso to priežastis – bankrutavusi didžiausia šalies turizmo firma, kuri kartu su savimi į finansinių nesėkmių dugną nusitempė keliolika skrydžius vykdančių bendrovių bei turistines keliones organizuojančių firmų.
Aviakompanija „XL Airlines“, kuri buvo laikoma oficialiu bankrutavusios įmonės „XL Leisure Group“ vežėju į užsienio šalis, iki pastarosios finansinio žlugimo vykdė skrydžius į 50 užsienio kurortų, iš kurių pagrindiniai maršrutai driekėsi prie Viduržiemio jūros.
Dabar visi skrydžiai iš Britanijos ir į ją yra atšaukti, o šimtai tūkstančių žmonių yra įkalinti užsienyje arba turi keisti atostogų planus, nes negali išvykti į numatytas poilsio vietas, rašo britų spauda.
Anot Britanijos civilinės aviacijos atstovų, maždaug apie 85 tūkstančius britų šiuo metu yra įkalinti užsienio kurortuose ir nežino, kaip grįžti namo. Žmonės panikuoja, nes jų laukia darbai bei, laiku neatvykus po atostogų į darbą, rizika netekti pragyvenimo šaltinio.
Dar 200 tūkstančių žmonių Jungtinėje Karalystėje yra pasirengę pradėti savo atostogas, už kurias jie jau sumokėjo bankrutavusiai kompanijai „XL Leisure Group“. Panašu, jog apie planuotas atostogas minėtiems 200 tūkstančių Britanijos gyventojų teks paprasčiausiai pamiršti.
Visos Britanijos avialinijų atstovybės šiuo metu stengiasi taip planuoti savo skrydžius, kad padėtų grįžti namo užsienyje įstrigusiems žmonėms. „Mes labai operatyviai stengiamės išspręsti susidariusią padėtį ir padėti žmonėms kuo greičiau grįžti į namus,“ – teigė vienos skrydžius organizuojančios bendrovės atstovas.
Tuo tarpu likusiems be atostogų Britanijos gyventojams siūloma atidžiai išsistudijuoti savo atostogų sutartis, draudimo polisus ir elgtis taip, kaip pasirodys tinkama.
Šiuo metu Londono oro uostai yra perpildyti žmonių, pasirengusių skristi atostogauti, tačiau jie vis dar negali patikėti, kad niekur nevyks, nes turizmo bendrovė paskelbė apie bankrotą.
Tie žmonės nieko nežino ir apie tai, jog iš Viduržiemio šalių buvo atšaukti visi skrydžiai į Britaniją jau tada, kai žmonės sėdėjo lėktuvuose. Keleiviai privalėjo išlipti ir eiti kur akys mato. Tiesiog „XL Leisure Group“ tokiu būdu „nusiplovė rankas“ ir pasitraukė be jokios atsakomybės.
Anot ekspertų, „XL Leisure Group“ – ne pirmoji turizmo bendrovė, kuri paskelbia apie bankrotą Britanijoje. Tačiau ji yra pirmoji, padariusi tai tokiu mastu ir pakenkusi šimtams tūkstančių žmonių.
Finansų analitikai teigia, kad „XL Leisure Group“ buvo priversta skelbti bankrotą dėl aukštų degalų kainų. Ši bendrovė tapo puikiu pavyzdžiu, kokia prasta yra Britanijos ekonominė padėtis ir kaip ši tendencija yra linkusi apimti kitas įmones.
Buvę „XL Leisure Group“ darbuotojai, kurie akimirksniu neteko darbo, buvo šokiruoti, kaip tokia galinga įmonė galėjo taip greitai žlugti.