Naujasis pėsčiųjų tiltas Kėdainiuose pavadintas Vaivorykšte
Šaltinis: Vtv.lt
Kėdainių naujasis pėsčiųjų tiltas per Nevėžį jau turi pavadinimą – nuo šiol jis vadinsis „Vaivorykštės“ vardu.
Toks sprendimas priimtas gavus daugiausia kėdainiečių šio pavadinimo pasiūlymų – net 37. Konkursą loterijos metu laimėjusi kėdainiškė Genovaitė Sagaitienė iš tilto statytojų – „Kėdainių automobilių kelių“ ir „Kauno tiltų“ – gaus 1 tūkst. litų prizą.
Tarp siūlytų naujojo pėsčiųjų tilto pavadinimų antroje vietoje pagal populiarumą – „Ramybės“, kurį siūlė 32 gyventojai. Trečia vieta atiteko „Svajonių“ pavadinimui, kurį siūlė 29 gyventojai.
Per nepilnus du mėnesius trukusį konkursą elektroniniu paštu buvo gauta apie 150 laiškų su daugiau kaip 530 tilto pavadinimų siūlymų. Užfiksuoti 55 skambučiai telefonu ir 85 Kėdainių ir kitų miestų gyventojų pavadinimai. Taip pat buvo gauti 9 laiškai paštu, juose buvo 34 siūlomi pavadinimai. Tarp konkurso dalyvių pasiūlytų pavadinimų – Saulėtekio, Akimirkų, Saulėlydžio, Radvilų, Česlovo Milošo, Teklės Bružaitės, Garbanės, Neužmirštuolių, Prisiminimų, Vienybės, Senolių, Susitaikymo, Arkos, Draugystės, Vilties, Svajonių, Tūkstantmečio, Dvimiesčio, Lengvasis, Dviejų krantų, Naujasis, Vėjo, Žibintų, Ateities, Fėjų, Meilės, Pasimatymų, Penktasis, Penktadienio tiltas ir kiti.
Kėdainių rajono savivaldybės merė Nijolė Naujokienė džiaugėsi, kad konkursas sulaukė itin didelio kėdainiečių ir kitų miestų gyventojų susidomėjimo. Kadangi „Vaivorykštės“ pavadinimas buvo populiariausias tarp siūlomų tiltui vardų, tikimės, kad jis lengvai prigis ir aktyviai bus naudojamas.
„Kad į konkursą įsitraukė tiek daug gyventojų mus labai džiugina. Tai rodo, kad naujasis tiltas yra svarbus nemažai daliai Kėdainių bendruomenės ir kad žmonės aktyviai rūpinasi naujojo pavadinimo išrinkimu“, – sakė tiltą stačiusių „Kėdainių automobilių kelių“ direktorius Saulius Rulys.
Tilto architektūrinės idėjos autoriaus, Kėdainių rajono savivaldybės architekto Vytauto Kundroto manymu, „Vaivorykštės“ pavadinimas tiltui architektūriškai labai dera – dėka originalių ir tik šiam tiltui būdingų arkų tiltas primena vaivorykštės lanką Nevėžio pievose.
Papildomai už įdomiausias idėjas organizatoriai atminimo dovanomis nutarė apdovanoti dar du konkurso dalyvius, pasiūliusius mitologinius pavadinimus. Vienas iš prizų bus įteiktas Justinui Butkui už siūlymą pavadinti tiltą „Charono“ vardu. Graikų mitologijoje Charonas padeda persikelti per upę, skiriančią gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius. Kitas prizas – Jaunimo mokyklos bendruomenei už pasiūlytą „Letos“ pavadinimą. Remiantis legenda, mirusieji Anapilin plaukdavo Letos upe, skiriančia gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius.
Taip pat nutarta atminimo dovanėlę įteikti Eglei Kirsienei, kuri pasiūlė tiltui „Praamžiaus“ pavadinimą bei buvo pasiryžusi laimėjimo atveju prizą atiduoti kėdainietei Emilijai, ištvėrusiai klausą gražinančią operaciją. Dovanėlė už neabejingumą skiriama poniai Eglei, o suvenyras - mažajai Emilijai.
Šių metų liepą atidaryto tik pėstiesiems skirto „Vaivorykštės“ tilto ilgis siekia 75 metrus, plotis – 3,2 metro, pėsčiųjų tako ilgis – 800 metrų. Naujasis tiltas ir naujas pėsčiųjų takas pagerino gyventojų susisiekimą su kairiajame Nevėžio krante esančia Kėdainių miesto dalimi. Kėdainių rajono savivaldybės užsakymu jį pastatė susisiekimo infrastruktūros bendrovės „Tiltra Group“ valdomos įmonės „Kėdainių automobilių keliai“ ir „Kauno tiltai“.