Moterų liga „šopingas“– neišgydoma
Nauja veiklos rūšis Apsipirkimų servisas išsivystė Amerikoje ir buvo orientuota į kino žvaigždes. Nors tokia veikla plinta ir kitur. Žmogus, užsiimantis šia veikla, didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia bėgiodamas po parduotuves. Milane, Paryžiuje, Maskvoje. Bet perka viską ne sau, o kitam. Dažniausios apsipirkimų serviso klientės – užsiėmusios verslo damos.
Profesionalūs stilistai padeda pradėti gyvenimą iš naujo – nuo naujų pirkinių. Klientės skiria savo pageidavimams įvykdyti dideles pinigų sumas, nes taip sutaupo savo brangų laiką ir gauna būtent tą prekę, kurios norėjo. Tai žmonės, „vartotojų visuomenės“ tipiški atstovai, kurie apsipirkimui teikia pernelyg didelę reikšmę. Kita šios problemos pusė – besaikis išlaidavimas. Ir... iš pirmo žvilgsnio miela moteriška užgaida iš tikrųjų yra sunki neurozė.
Medicinos statistikos duomenimis kas ketvirta moteris kenčia dėl šios sunkios problemos. Be to, kas antra anksčiau ar vėliau patenka pas psichiatrą. Kaip sako medikai, šis sutrikimas sudėtingas vien jau savo kilme. Išgydyti jo praktiškai neįmanoma: moteris pastoviai jaučia „nerimastingą depresiją“ ir nepaaiškinamą poreikį ką nors nusipirkti. Dėl moteriško išlaidavimo byra santuokos. Beje, kaip ir ginekologinės problemos, depresijos dėl apsipirkimo vyrams yra nesuvokiamos.
Yra klasikiniai tyrimai, kuriuos atliko psichologas iš Anglijos Džo Aleksas. Moterys, prieš įeidamos į didelę parduotuvę, buvo apklausiamos: kiek pinigų jos ruošiasi išleisti ir kiek laiko praleis parduotuvėje. Po to, su jų žinia, prie drabužių prikabindavo specialią elektroninę žymę ir fiksuodavo laiką moterims išeinant. Paaiškėjo, jog vidutiniškai Anglijos moteris praleidžia apsipirkinėdama du su puse karto ilgiau nei planavo. Ir išleidžia du su puse karto daugiau pinigų.