Kuomet ana pusė virsta šia

Žmogus eina pro nekilnojamojo turto reklaminį stendą Pekine
2009 metai lietuviams padovanojo pirmąjį 3D kino seansą. O nuo šių metų gegužės mėnesio prekybos centruose galima įsigyti ir 3D televizorių. Atsirado ir pirmasis trimatis TV kanalas. Sekdami anglų pavyzdžiu lenkai išbandė trimatę vietinio futbolo mačo transliaciją. „Playboy“ viršelis pasipuošė trimačiu gražuolės atvaizdu. Taigi, nuolat girdime pranešimų apie planus, susijusius su 3D. Ir nors trimačio kino pradžia laikoma 1922 metai, o buitinio lygio 3D transliacijas gali kurti bet kuris mokinukas (turintis dvi vienodas kameras), šios technologijos klestėjimo laikai prasideda būtent dabar.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais miesto kino teatrų žiūrovų skaičius gerokai išaugo. 2008 metais 38 kino teatrų 80 salių aplankė 2,81 mln. žiūrovų, 2009 metais 37 kino teatrų 74 sales – 3,37 mln. Atrodo, kur kitur, jei ne kino teatre reiktų žiūrėti filmus, orientuotus į formą, o ne į turinį? Tuo labiau, kad itin plokščią „Samsung“ televizorių gali įsigyti toli gražu ne kiekvienas... Ir visgi akivaizdu, jog dalis žiūrovų atsisako kino teatrų ir renkasi filmo peržiūrą tarp keturių „gimtų“ sienų. Įtariu, jog didžioji jų dalis parsisiunčia filmus nelegaliai. Dėl to nukenčia estetinis filmo vaizdas, autorių piniginės, galbūt netgi kažkieno sąžinė... Tačiau vien parsisiųsti 3D filmą maža.

„Penki TV“ siūlo licencijuotų kino filmų, HD ir 3D transliacijų bei nemokamus akinius, skirtus interaktyviosios TV naudotojams. Ir nors šios juostos sukurtos ne 2009 metais, jas gina autorių teisių įstatymai. Taigi, pats laikas išbandyti trimatę transliaciją, kurios gimimą šiuo metu stebime. Legaliai.