Miegą tyrinėjantis laikrodis
Miegas – tai ramybės būsena, kurios metu organizmas atnaujina savo jėgas. Jo metu atsiribojama nuo išorinio pasaulio signalų. Kai žmogus miega, susilpnėja jo fiziologinės funkcijos, pakinta jų veikla, mažėja psichikos aktyvumas.
Dažniausias miego sutrikimas yra nemiga, kuri atsiranda dėl aktyvios protinės veiklos, emocinės ar kitokios įtampos, pervargimo, per didelių informacijos srautų. Lengviausias ir prieinamiausias būdas kovoti su nemiga – migdomieji vaistai. Tačiau ar tai išeitis?
Praėjusią savaitę Somervilyje (Masačusetsas) buvo pristatytas eksperimentinis miego laikrodis, kuris nustato bei kontroliuoja miego sutrikimus. 30 savanorių visą kovo mėnesi naudojo „Zeo“ miego matuoklį. Laikrodis dėvimas ant galvos, o specializuoti algoritmai nustato, kokioje miego stadijoje yra asmuo, kokie jo miego sutrikimai, kaip jį veikia košmarai, kas ramina ir padeda geriau išsimiegoti.
Naujasis įrankis, kuris palaipsniui persikelia iš medicinos į vartotojų pasaulį, suteikė papildomą galimybę asmeniniams tyrinėjimams. Taigi, mums spręsti, ar „Zeo“ miego laikrodis yra tik placebo padarinys, ar naujas mokslo stebuklas.