JAV Teisingumo departamentas patvirtino „Google“ prašymą už 700 mln. JAV dolerių įsigyti „ITA Software“ bendrovę

Jungtinių Valstijų Teisingumo departamentas patvirtino interneto milžinės „Google“ pateiktą prašymą už 700 mln. JAV dolerių įsigyti kelionių programinės įrangos gamintoją „ITA Software“. Tačiau JAV Teisingumo departamentas pareiškė, kad prieš sudarydama sandorį „Google“ turi sutikti su tam tikrais reikalavimais.

Visų pirma „Google“ turi laikytis visų nustatytų turto įsigijimo procedūrų bei gauti atitinkamą licenciją, leidžiančią plėtoti kelionių sektoriui skirtą programinę įrangą. Be to, reikalaujama, kad būtų  įrengtos saugos sistemos ir tęsiamas programinės įrangos bei šios srities mokslinių tyrimų finansavimas. Priešingu atveju, „Google“ bendrovei būtų iškelta nepasitikėjimo byla. Vis tik iš „Goole“ dienoraštyje atnaujinto pranešimo, kuriame teigiama, jog įmonės sandoris krypsta jų naudai, galima susidaryti įspūdį, kad „Google“ tenkina departamento pateiktos turto įsigijimo sąlygos.

Net ir įsigijusi ITA kompaniją „Google“ bus įpareigota netrukdyti lėktuvų skrydžius organizuojančioms įmonėms dirbti su „ITA Software“ sukurta programine įranga bei turės investuoti į šios programinės įrangos tobulinimą ne mažiau lėšų nei pastaraisiais metais tai darė ITA. Be to, „Google“ bus įgaliota toliau plėtoti bei prekiauti ITA sukurtu naujos kartos paieškos produktu „InstaSearch“, kuriuo naudojantis bus galima akimirksniu sužinoti apie lėktuvų skrydžius, bilietus ir visa kita, kas rūpi lėktuvų keleiviams arba kelionių organizatoriams.

Taip pat „Google“ turės įdiegti saugos sistemą, kad nuo vagysčių įmonės viduje būtų apsaugoti komerciniai duomenys, surinkti iš ITA klientų. Galiausiai „Google“ bus uždrausta sudaryti sandorius su oro bendrovėmis, kurios nesidalys savo informacija apie laisvas vietas lėktuvuose bei bilietų pardavimus su „Google“ konkurentais. Tokiems nesąžiningos konkurencijos atvejams užkirsti Teisingumo departamentas turi oficialų mechanizmą, registruojantį klientų arba konkurentų skundus, jei tik „Google“ pažeistų auksčiau minėtus susitarimus.

Sėkmingas šio sandorio įgyvendinimas „Google“ turėtų būti tikras palengvėjimas, kadangi jis iš įmonės pareikalavo didelių teisinių resursų, o užbaigusi šį sandorį, paieškos gigantė savo portale pagaliau galėtų integruoti kelionių lėktuvais sąrašus.