Elektroniniai laiškai teršia atmosferą?

Dauguma žmonių yra įsitikinę, kad elektroniniai laiškai nedaro jokios įtakos aplinkai. Tačiau atlikę naują tyrimą prancūzų ekologai išsiaiškino, kad išsiuntus aštuonis elektroninius laiškus į atmosferą patenka tiek pat anglies dioksido, kiek automobiliu nuvažiavus vieną kilometrą.

Prancūzijos aplinkosaugos ir energetikos kontrolės agentūra „Ademe“ atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad elektroninių laiškų siuntimas taip pat prisideda prie atmosferos teršimo. Siunčiant laišką, kurio dydis yra apie 1 megabaitą, į atmosferą patenka 19 gramų anglies dioksido. Palyginkime – nuvažiavus automobiliu vieną kilometrą, į atmosferą patenka 140 gramų anglies dioksido. Aštuonių elektroninių laiškų išsiuntimas gamtai padaro tokią pat žalą, kaip ir vieno kilometro kelionė automobiliu. Ekspertai aiškina, kad prieš patekdamas į adresato pašto dėžutę laiškas daugybę kartų kopijuojamas skirtinguose serveriuose. Tam naudojama daugybė elektros energija maitinamų sistemų. Kuo ilgesnis laiškas, tuo labiau jis teršia atmosferą, rašo „La Repubblica“.

Tyrėjų duomenimis, kiekvieną dieną pasaulyje išsiunčiama apie 250 mlrd. elektroninių laiškų, iš jų 80 proc. – brukalai. Prognozuojama, kad 2013 metais šis skaičius gali išaugti iki 500 mlrd. per dieną.

Vidutiniškai per dieną gauname 58 laiškus o išsiunčiame – 33. Jeigu šį skaičių padaugintume iš 250 darbo dienų per metus, tai per metus vienas žmogus į atmosferą „išmesta“ 13,6 tonų anglies dioksido.