Ateities verslininkai renkasi inovatyvias ir socialiai atsakingas verslo idėjas

Baigėsi dvejus metus trukęs Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) kartu su partneriais vykdytas projektas „Inovatyvaus verslo idėjų turnyras". Inovatyviausia Lietuvoje idėja pripažinta atvira architektūrinio projektavimo ir gaminių dizaino kūrimo sistema. Antrąją vietą užėmė specializuota sūrių parduotuvė, trečiąją – saugaus dviračių parkavimo sprendimas. Turnyro dalyviai ne tik pasidalino piniginį prizą – 10 000 Lt, bet ir pasisėmė patirties bei žinių iš verslo ekspertų, vertinusių verslo planų rizikingumą bei pagrįstumą.

„Didelė dalis turnyrui pateiktų idėjų stebina kūrybiškumu ir nestandartiniu požiūriu į mus supančią aplinką, – sako ŠMTP direktorius Gediminas Pauliukevičius. – Ne vienam jaunam ateities verslininkui rūpi ekologija ir sveikas gyvenimo būdas, labai domimasi informacinių technologijų sritimi ir laisvalaikio planavimu.“

Turnyro komisijos sprendimu, pirmoji vieta atiteko Justino Jaronio, Tado Dailydos, Justo Ingelevičiaus ir Eglės Baltrūnaitės idėjai „Atvira sistema skirta architektūriniam projektavimui ir gaminių dizainui“. Idėjos autoriai kartu su komanda planuoja sukurti atviro kodo architektūrinio projektavimo ir gaminių dizaino sistemą bei jos pagrindu teikti komercines paslaugas. Ši sistema bus kuriama ne visiškai nauja, bet tobulinant ir pritaikant projektavimui jau egzistuojančią galingą atviro kodo 3D modeliavimo, animacijos, vaizdo ir garso medžiagos montavimo platformą.

Antrąją vietą užėmė Rūta Šeštokaitė, atradusi Lietuvoje nišą itin plataus pasirinkimo specializuotai sūrių parduotuvei. Pagrindinis idėjos išskirtinumas – didelis įvairiausių sūrio rūšių pasirinkimas vienoje vietoje. Sūrine siekiama atverti akis vartotojams ir juos supažindinti su įvairesniu maistu, ypač sūriu. Idėjos autorės teigimu, pasaulio virtuvės žavi savo subtilybėmis ir skonių įvairove, tačiau Lietuvą pasiekia tik labai maža viso to dalis. Sūrinėje ketinama siūlyti daugiau nei 200 įvairaus sūrio rūšių iš Lietuvos ir iš užsienio: Prancūzijos, Italijos, Olandijos, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos, kitų šalių.

Trečioji vieta atiteko Andriui Olechnovičiui ir Irmantui Guzeliui, skatinantiems dviračių kaip ekologiško transporto plėtrą. Idėjos autoriai rūpinasi saugiu dviračių parkavimu požeminėse aikštelėse, laikinomis parkavimo sistemomis masinio susibūrimo vietose, kompaktiškomis dviračių pastogėmis įmonių darbuotojams bei asmeniniais dviračių ar motorolerių garažais. Pasak idėjos autorių, kasmet Lietuvos didmiesčiuose sparčiai daugėja dviratininkų, ryškėja reikiamos infrastruktūros, dviračių parkavimo galimybių stoka.

Turnyro specialųjį prizą – galimybę pusę metų nemokamai naudotis „Virtualaus biuro" paslaugomis ŠMTP patalpose – laimėjo projekto Gaukfinansavima.lt autoriai. Projekto tikslo – padidinti potencialių finansinės paramos gavėjų informuotumą – siekiama kuriant informacines sistemas, pritaikytas paraiškoms rinkti ir apdoroti.

Iš viso pateikta daugiau nei 500 idėjų. Turnyrui pateiktas idėjas nagrinėjo bei dalyviams recenzijas teikė „Ekonominių konsultacijų ir tyrimų“ grupės ekspertai.

Projektą „Inovatyvaus verslo idėjų turnyras" įgyvendino VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas kartu su partneriais – VšĮ Lietuvos inovacijų centru ir Technologijų ir inovacijų paramos verslui asociacija. Projektas finansuotas iš specialiosios Ekonomikos augimo ir konkurencingumo didinimo programos pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir techologinė plėtra" įgyvendinimo priemonę „Inogeb LT-1".