Atviros pamokos apie atsakingą vartojimą skatins moksleivius susimąstyti

Lietuvos vartotojų institutas nuo šio pirmadienio Kauno ir Vilniaus rajonų mokyklose pradeda atvirų pamokų apie atsakingą vartojimą ciklą, kurio metu dalinsis su moksleiviais informacija apie vartojimo poveikį aplinkai, socialinei sričiai bei ekonomikai.

Atvirų pamokų metu bus pristatyta, kas yra atsakingas vartojimas ir kaip jis liečia kasdienį mūsų gyvenimą – aplinką, kurioje gyvename, kuo svarbus vartojant energiją, renkantis maisto produktus, keliaujant. Plačiau bus apsistota ties atsakingu maisto vartojimu, nes jis tarpe kitų sričių turi didžiausią neigiamą poveikį aplinkai, kadangi jį gaminant eikvojama daug energijos išteklių, transportuojant – daromas poveikis klimato kaitai, o išmetant – teršiama gamta. Neatsakingai renkantis maisto produktus patiriamas neigiamas poveikis ir sveikatai.

„Atvirų pamokų tikslas – paskatinti moksleivius susimąstyti apie neigiamas neatsakingo vartojimo pasekmes ne tik aplinkai, bet ir sveikatai, bei ką galėtume padaryti, kad jų išvengtume“ – sako Lietuvos vartotojų instituto prezidentė dr. Zita Čeponytė.

Moksleiviai atviroms pamokoms bus parengę „namų darbus“: atlikę apklausas atsakingo vartojimo tema, apibendrinę jų rezultatus, parengę prezentacijas kaip jie supranta atsakingą vartojimą, kokia, jų nuomone, yra padėtis Lietuvoje bei ką visuomenė turėtų nuveikti, kad vartojimas būtų atsakingesnis.

Iniciatyva vykdoma įgyvendinant projektą „Vartai: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“. Projektą įgyvendina Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje, kartu su Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Profesine sąjunga „Solidarumas“ ir Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centru. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.