KTU studentų projektas užsienio ekspertų pripažintas geriausiu

Kovo 8 d. ką tik atidarytame Kauno technologijos universiteto (KTU) Jaunojo verslo vystymo skyriuje „StartupSpace“ įvyko pirmasis renginys – inovatyvių, technologijomis grįstų jaunimo verslo idėjų pristatymas, analizavimas ir vertinimas „Startup Sauna“.

Renginyje dalyvavo 17 komandų iš visos Lietuvos, dauguma jų buvo iš KTU. Renginį organizavo KTU Jaunojo verslo vystymo skyrius kartu su Suomijos Aalto universiteto Verslo centro atstovais, kurie ir atrinko tris inovatyviausius projektus. Pirmą vietą komisija skyrė KTU studentų sukurtam interaktyviam edukaciniam žaidimui 7–9 metų vaikams „Tropic Mind“ (www.tropicmind.com). Jo autoriai Mantas Kavaliauskas, Mantas Radvilas ir Jonas Abromaitis.

Anot KTU „StartupSpace“ vadovo Justino Katkaus, Suomijos Aalto universiteto Verslo centro atstovai buvo patenkinti itin kokybiškai suorganizuotu renginiu, Lietuvos komandų parengtais idėjų pristatymais ir ypač unikaliomis verslo idėjomis. Beveik trečdalį naujų idėjų pristatė KTU studentai ir jauni dėstytojai. Nemažai dalyvių sulaukta iš Vilniaus ir Klaipėdos.

„Startup Sauna“ – tai vienos dienos renginys, per kurį pristatomos, analizuojamos ir atrenkamos geriausios, inovatyviausios studentų idėjos.

„Startup Sauna“ komisija, kurioje buvo Aalto universiteto ir Jaunojo verslo vystymo skyriaus atstovai, taip pat IT, rinkodaros, verslo specialistai, iš 17 komandų atrinko tris geriausias.

Pirma vieta skirta KTU studentų komandai, pristačiusiai projektą „Tropic Mind“ (www.tropicmind.com), antra vieta atiteko komandai „Duplex“ (www.adduplex.com), trečia vieta džiaugėsi komanda „Goodbuzz“ (www.goodbuzz.org).

Komandos įvertintos atsižvelgus į pateiktos idėjos originalumą ir efektyvų trumpą 3 minučių pristatymą.

Visos pateiktos idėjos – nuo paprasčiausių žaidimų iki elektrinių pavarų dviračių, ar interaktyvių reklamų valdymo keitimo sistemų – buvo įdomios ir technologiškai sudėtingos.

Toliau „Startup Sauna“ laimėtojai turės galimybę konsultuotis su specialistais, kurie, įvertinę padarytą pažangą, siųs komandą (–as) į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje. Jiems taip pat bus skirta 1 500 eurų stipendija pragyvenimui.

Sėkmingiausiai ir perspektyviausiai pasirodę kolektyvai, pasibaigus dirbtuvėms turės galimybę išvykti į Silicio slėnį net keletui savaičių (JAV) susitikti su galimais investuotojais ir pasisemti tikrojo įkvėpimo progresyviųjų technologijų širdyje.