LAWIN dalyvauja tobulinant biomedicinos tyrimus reglamentuojantį įstatymą, kuris įteisins biobankų veiklą Lietuvoje
Lietuvos biotechnologijų verslas pradėjo plėtotis 1990 m. ir yra visuotinai pripažįstamas bei garsėja reikšmingais pasiekimais Centrinėje ir Vidurio Europoje. Siekiant toliau stiprinti ir skatinti šalies mokslo ir verslo potencialą šioje srityje, biomedžiagų (žmogaus audinių, ląstelių ir kt. mėginių) moksliniai tyrimai turėtų būti vykdomi ir skatinami, priimant rūpestingai subalansuotus šią sritį reglamentuojančius įstatymus. Šiuo metu galiojantys įstatymai nenumato galimybės rinkti ir kaupti biomedžiagą, jeigu tai nėra būtina konkretaus biomedicininio tyrimo tikslams. Tokia tvarka apriboja galimybes iš anksto rinkti ir saugoti biomedžiagas būsimiems tyrimams.
Norint išspręsti šią problemą ir paskatinti biomedicinos plėtrą šalyje, turi būti iš dalies keičiamas LR biomedicininių tyrimų etikos įstatymas. Tuo pačiu tikimasi, kad pakeitimais bus sukurtas pakankamas teisinis pagrindas būsimoms biobankų (atitinkamiems poreikiams pritaikytos infrastruktūros, skirtos rinkti, saugoti ir teikti biologinius išteklius) iniciatyvoms Lietuvoje. Tikimasi, kad būsimoji biobankų infrastruktūra paskatins šios srities inovacijas Lietuvoje ir Baltijos regione bei pavers Lietuvą svarbiausiu šio pobūdžio mokslinių tyrimų centru regione.
Nuo 2011 m. lapkričio LAWIN asocijuotas partneris prof. Dr. Mindaugas Kiškis yra paskirtas į Lietuvos Respublikos Seimo darbo grupę, rengiančią biobankų teisės aktus. LAWIN teisininkai Mindaugas Kiškis ir Edvinas Meškys aktyviai dalyvauja grupės darbe ir reikšmingai prisidėjo rengiant dokumentų, reglamentuosiančių būsimų biobankų veiklą, projektus. Modernus biobankas padidins Lietuvos biotechnologijų ir biomedicinos mokslo konkurencingumą bei sudarys galimybes inovatyviam mokslo ir verslo bendradarbiavimui su didžiausiomis tarptautinėmis biotechnologijų bendrovėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.