Svarstomas naujas įstatymo projektas CISPA

Iškritikuotą SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) bando pakeisti naujas įstatymo projektas CISPA (angl. Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Naujajame įstatymo projekte kalbama apie kibernetinę žvalgybą, o tai pažeidžia teises į privatų gyvenimą. Skirtingai nei SOPA, kurio apsaugos taikiklis buvo intelektinė nuosavybė, projektas CISPA bus skirtas patenkinti nacionalinio saugumo poreikius. Nauja iniciatyva leistų vyriausybėms pagal užklausą gauti iš interneto paslaugų tiekėjų konfidencialią informaciją apie atskirus žmones ir privačias kompanijas.

Įstatymo projekto CISPA priešininkai kalba apie konstitucinių žmogaus teisių pažeidimą ir kritikuoja naują iniciatyvą dėl per plataus traktavimo. Pavyzdžiui, terminas „kibernetinis saugumas“ gali būti traktuojamas įvairiai: nacionalinis saugumas internete, intelektinės nuosavybės apsauga ir t. t. Toks dokumentas suteikia vyriausybinėms institucijoms neribotas galias kovai su tų pačių autorinių teisių pažeidėjais ir tokiais informatoriais, kaip „WikiLeaks“. Šaltinių teigimu, šiuo metu peticija prieš CISPA jau surinko 650 tūkst. parašų.

Šiuo metu rezonansinis įstatymo projektas gana aktyviai palaikomas maždaug šimto JAV Žemutinių Kongreso rūmų narių ir mažiausiai 28 didelių korporacijų, tarp kurių  „Microsoft“, „Verizon“, „AT&T“, „Facebook“ ir „Intel“. Įdomu, kad daugelis iš šių kompanijų šių metų pradžioje kritikavo SOPA įstatymo projekto kūrėjus.