Lietuvos verslininkų patirtis ir žinios atranda nišą Mongolijoje
Praėjusią savaitę Mongolijoje viešėjo Lietuvos verslo misijos atstovai, tarp kurių – maisto pramonės, informacinių technologijų, medicinos, atliekų valdymo ir švietimo specialistai. Kartu su oficialia delegacija, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės Astos Skaisgirytės Liauškienės, verslo delegacija dalyvavo susitikimuose su Aplinkos ir turizmo, Švietimo, Finansų, Žemės ūkio ir lengvosios pramonės ministerijų atstovais, apsilankė Lietuvos ir Mongolijos diplomatinių santykių 20-mečio minėjime.
Oficialiai verslo delegacijai vadovavusio Lietuvos ūkio viceministro Daumanto Lapinsko teigimu, sparčiai auganti Mongolijos rinka atvira įvairių sričių verslininkams iš Lietuvos.
„Mongolija yra naujai atsiverianti rinka, suteikianti įdomių galimybių mūsų šalies verslininkams įvairiose srityse. Spartus Mongolijos ekonomikos augimas, kuriam sąlygas sudarė greitai besiplėtojančios naudingųjų išteklių išgavimo priemonės, leidžia šalies vyriausybei investuoti į ūkio sritis, užtikrinančias socialinę gerovę ir stabilų ekonomikos augimą. Savo patirtį ir žinias čia puikiai gali pritaikyti Lietuvos verslininkai siūlydami šiai šaliai informacinių technologijų, aplinkos tvarkymo, švietimo ir kitas paslaugas“, – sakė ūkio viceministras.
Drauge su kitais verslininkais Mongolijoje viešėjo ir įmonių grupės „Penki kontinentai“ atstovai. Kartu su oficialiais delegacijos nariais apsilankę Mongolijos centriniame banke, grupei priklausančios bankinių technologijų bendrovės BS/2 specialistai aptarė technologinę bankų sektoriaus plėtrą, jos tendencijas, perspektyvas. Anot BS/2 Pardavimo departamento direktoriaus Pauliaus Bučelio, apsilankymas Mongolijoje – tai galimybė atrasti naujų vertingų kontaktų, susitikti su esamais partneriais.
„Mongolijoje dirbame nuo 2005 metų. Turime čia nemažai klientų, esame įdiegę daugiau nei pusę sostinėje Ulan Batore veikiančių bankomatų. Susitikę su partnerių „Tridum e-Security“, „Khan Bank“ atstovais, aptarėme abiem pusėms rūpimus einamuosius klausimus, verslo plėtros galimybes, naujausių technologijų perspektyvas. Dalyvaudami susitikimuose su oficialių institucijų atstovais, turėjome galimybę susipažinti su šios šalies rinkos situacija, naujausiomis tendencijomis, užmegzti naudingų ryšių, aptarti investavimo sąlygas“, – teigė P. Bučelis.
Nemažai dėmesio misijos dalyvių susitikimuose buvo skirta ir naujausių technologinių sprendimų diegimo galimybėms. Mongolijai ruošiantis vykdyti elektroninio parašo diegimo viešąjį konkursą, šiuo projektu domėjosi „Penkių kontinentų“ grupės bendrovė „Skaitmeninio sertifikavimo centras“. Jos komercijos direktoriaus Edgaro Dadašovo teigimu, įmonės sukaupta patirtis leidžia pasiūlyti Mongolijos rinkai kokybiškų paslaugų ir šiuolaikiškų sprendimų.
„Skaitmeninio sertifikavimo centras“ nuolat dalyvauja tarptautiniuose renginiuose ir stengiasi plėsti savo verslą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nuo 2004 metų teikiame sertifikavimo, e. parašo programinės įrangos diegimo ir palaikymo paslaugas, tad sukauptą patirtį galime sėkmingai pritaikyti Mongolijoje. Šios šalies rinka turi didelį potencialą ir atveria daug galimybių. Šiuo metu aktyviai dirbame su potencialias partneriais ir tikimės artimiausiu metu šios šalies rinkai pasiūlyti savo paslaugų“, – komentavo E. Dadašovas.
Misijos metu surengtame verslo forume, kurį organizavo Mongolijos nacionaliniai pramonės ir prekybos rūmai, „Penkių kontinentų“ specialistai supažindino su savo kompanija, dalijosi nemaža darbo Mongolijoje patirtimi, susirinkusiems įvairių finansų institucijų („Golomt Bank“, „XacBank“, „Chinggis Khaan Bank“ ir kt.) atstovams pristatė įmonės kuriamus produktus, teikiamas paslaugas.
Mongolija tarp 186 Lietuvos užsienio prekybos partnerių 2011 m. pagal prekių apyvartą buvo 73 vietoje (43 mln. Lt). Šiuo laikotarpiu į šią šalį daugiausia eksportuota naftos produktų (80 proc.), biuro įrangos (10 proc.) ir chemijos pramonės produkcijos (5 proc.).
Daugiau informacijos
Plačiau apie įmonių grupę „Penki kontinentai“ – www.5ci.lt.
Plačiau apie BS/2 – www.bs2.lt.
Plačiau apie „Skaitmeninio sertifikavimo centrą“ – www.ssc.lt.