Lietuvos banke įsteigta Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnyba
Gegužės 2 d. Lietuvos banke darbą pradėjo Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnyba. Naujasis padalinys atsakingas už finansinio stabilumo politiką, ekonomikos procesų stebėseną ir prognozavimą, finansų rinkos infrastruktūros ir mokėjimo priemonių sklandžią plėtrą.
„Steigiant naują tarnybą stiprinama Lietuvos banko vykdoma makroprudencinė politika, kurios pagrindinis tikslas – identifikuoti ir valdyti sistemines makrolygio rizikas, pavyzdžiui, tokias kaip kredito „burbulai“. Tinkamu laiku ir adekvačiomis priemonėmis neutralizuojant grėsmes, šalies ekonomika būtų sveikesnė ir tvaresnė“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Pasak jo, naujoji struktūra taip pat leis efektyviau vykdyti makroekonominės analizės, prognozavimo ir statistikos funkcijas, vienoje vietoje bus analizuojama finansų rinkos infrastruktūros rizika, formuojama šios infrastruktūros bei mokėjimo priemonių priežiūros politika.
Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybą sudaro trys – Finansinio stabilumo, Ekonomikos ir Statistikos – departamentai. Naujoji tarnyba įsteigta pertvarkius Ekonomikos departamentą, Mokėjimo sistemų departamento Mokėjimo sistemų politikos skyrių ir Statistikos departamentą.
Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktoriaus pareigas nuo gegužės 21 d. pradės eiti ekonomistė Rūta Rodzko, šiuo metu dirbanti strateginių rinkos tyrimų bendrovėje „Euromonitor International“. Naujoje tarnyboje dirba 59 žmonės.
Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnyba įsteigta vykdant Lietuvos banko struktūros pertvarką, kuria siekiama efektyvinti institucijos veiklą, pagrindines funkcijas sutelkiant specializuotose tarnybose.
Nuo metų pradžios jau veikia Priežiūros tarnyba. Be jos bei Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos, dar planuojama įsteigti Bankininkystės bei Grynųjų pinigų tvarkymo tarnybas. Pagalbines funkcijas ketinama sutelkti Organizacijos tarnyboje ir keliuose savarankiškuose skyriuose.