„PocketBook“ anonsavo spalvoto „elektroninio popieriaus“ skaityklę

Kompanija „PocketBook“ anonsavo skaityklę „Color Lux“, išsiskiriančia spalvotu jutikliniu ekranu „elektroninio rašalo“ pagrindu.

Skirtingai nei dauguma skaityklių, galinčių atkurti tik juodus ir baltus vaizdus, „Color Lux“ geba atkurti spalvotą paveikslėlį. Įrenginio ekranas atkuria 4096 spalvas. Tad skaityklėje „Color Lux“ bus patogu skaityti iliustruotas vaikiškas knygeles, žurnalus ir specializuotą literatūrą.

Skaityklės ekranas (jo įstrižainė – 8 coliai, o raiška – 800 x 600 taškų) pagamintas taikant technologiją „E-Ink Triton“. Ji numato RGB filtro, kuris dengiamas ant įprasto nespalvoto „elektroninio rašalo“ ekrano ir leidžia rodyti spalvas, naudojimą.

Ekranai „Triton“ saugo visus „elektroninio rašalo“ pranašumus: taupo energiją ir yra matomi ryškioje saulėje. Tačiau turi ir trūkumų: tarkim, ekrane spalvos atrodo šiek tiek išblukusios, neįmanoma atkurti vaizdo įrašo dėl per lėto paveikslėlių atsinaujinimo.

Skaityklė „Color Lux“ apšviečiama. Skirtingai nei LCD ekranai, pats „elektroninis popierius“ neskleidžia šviesos, todėl tamsoje be papildomo apšvietimo neįmanoma skaityti knygų.

Skaityklė yra 9 mm storio, sveria 300 g. „Color Lux“ turi 256 MB operatyviosios ir 4 GB vidinės atminties. Yra „Micro SD“ kortelės jungtis. Įkrautos skaityklės baterijos pakanka perversti 7 tūkst. puslapių, o tai prilygsta beveik mėnesiui darbo.

Skaityklė prekyboje pasirodys 2013 metų birželį ir kainuos šiek tiek per 800 litų. Kartu su „Color Lux“ kompanija  „PocketBook“ pristatė dar su įrenginius: nespalvotą skaityklę „Touch 2“ ir planšetę LCD ekranu „SurfPad 2“.

Be „E-Ink Triton“, yra ir kitų spalvoto elektroninio popieriaus kūrimo technologijų – taikant „Mirasol“ spalvotas vaizdas formuojamas šviesos bangų interferencijos metodu, o taikant „Pixel Qi“ LCD ekranas gali dirbti ir su apšvietimu, ir be jo.