Ar žinote, kas yra NUC kompiuteriai ir kada juos verta rinktis?
NUC (Next Unit of Computing) — tai nedidelio dydžio kompiuteriai, sukurti kompanijos „Intel“. Visi šio tipo kompiuteriai yra itin nedideli, kompaktiški (maždaug 10.16 x 10.16 cm dydžio) ir lengvi, tačiau pakankamai galingi.
Pirmosios kartos NUC kompiuteriai turėjo „Intel Sandy Bridge Celeron“ procesorius, antrosios kartos NUC kompiuteriai turėjo „Intel Ivy Bridge i3“ ir „i5“ procesorius, o naujausios kartos kompiuteriai turi „Haswell“ architektūros procesorius.
Kaip ir įprasti stacionarūs kompiuteriai, NUC‘ai turi USB 3.0, HDMI, DisplayPort ir Ethernet lizdų, todėl nerimauti nėra ko — tai tik mažesnis stacionarus kompiuteris, turintis visą įprastą funkcionalumą. Iš tiesų, jie tokie galingi, jog prie jų netgi galima prijungti 4K raiškos monitorių — tą sugeba netgi ne kiekvienas įprastas stacionarus kompiuteris.
Šie kompiuteriai yra itin nedideli, todėl jie tilps beveik bet kur, o perkelti juos iš vienos į kitą vietą nėra sudėtinga. Jie veikia itin tyliai, todėl puikiai tinka bibliotekose ar kitose tylos reikalaujančiose vietose. NUC kompiuteriai, turint omeny jų dydį, yra labai galingi. Už šių kompiuterių greitį yra atsakingas „Intel i5“ (arba „Intel i3“ kai kuriuose modeliuose) procesorius, todėl tai stebinti neturėtų.
Renkantis NUC reikia neapsigauti - dažnai standartiniai NUC modeliai neturi nei operatyviosios atminties, nei HDD arba SSD, nei OS. Žinoma, komplektuojant kompiuterį pagal savo poreikius galima įsidėti ir šiuos komponentus. Dauguma modelių neturi didelio jungčių kiekio, todėl dirbant dažnai pritrūksta laisvų USB jungčių. Tokiais atvejais tenka naudoti šakotuvus, kurie nėra labai patogūs.
NUC kompiuteriai iš dalies panašūs į All-In-One. Tačiau yra ir akivaizdžių skirtumų. Visų pirma, AIO kompiuteriai — šiek tiek brangesni. NUC kompiuteriui galite nusipirkti pigiausius komponentus ir viso kompiuterio kaina gali tesiekti apie 900 Lt, tuo tarpu pigiausias AIO kompiuteris dažniausiai kainuoja nuo 1000 Lt. NUC kompiuteriai yra galingesni, negu pigiausi AIO kompiuteriai.
Be to, NUC kompiuterius galima nesudėtingai modifikuoti ir taisyti, tuo tarpu AIO kompiuterių taisymas bei modifikavimas yra brangus ir nemalonus procesas.
Ko gero vienintelis AIO kompiuterių pliusas — dar daugiau sutaupytos vietos. Taigi, AIO kompiuterį verta rinktis tik tada, kai turite didžiulį biudžetą, bet jums reikia taupyti stalo vietą.