Pirmasis seminarų apie eurą etapas: 40 miestų, daugiau nei 2200 dalyvių

Seminaru Klaipėdoje baigiamas pirmasis informacinių renginių apie eurą etapas. Šiuos šviečiamojo pobūdžio seminarus daugiau nei 40-yje Lietuvos miestų ir miestelių nuo balandžio surengė Finansų ir Ūkio ministerijų bei Lietuvos banko specialistai, juose apsilankė daugiau nei 2200 dalyvių.

„Naujausios apklausos įrodo neabejotiną šių renginių naudą − augant Lietuvos žmonių informuotumui, neigiamas požiūris į euro įvedimą mažėja, o palaikymas auga. Dabar euro įvedimą Lietuvoje palaiko beveik pusė šalies gyventojų“, − sako finansų ministras Rimantas Šadžius, dalyvavęs susitikimuose su gyventojais, kur buvo kalbama apie eurą.

Eurobarometro visuomenės apklausos rodo – palaikančių euro įvedimą Lietuvoje skaičius per metus (2013 m. balandis – 2014 m. balandis) išaugo nuo 41 proc. iki 46 proc. Nepritariančiųjų skaičius sumažėjo nuo 55 proc. iki 48 proc.

Važinėdami po Lietuvą, lektoriai daugiausiai sulaukdavo klausimų apie atlyginimų ir pensijų perskaičiavimą, žmones domino, kada ir kur bus galima išsikeisti litus į eurus, kokiu kursu bus keičiami litai.

Seminarai apie eurą buvo rengiami dvejoms tikslinėms grupėms. Pirmoji grupė − gyventojai, savivaldybių, seniūnijų atstovai, socialiniai darbuotojai, bendruomenių lyderiai – tie, į kuriuos žmonės pirmiausiai kreipiasi patarimo ar atsakymo. Atskiri seminarai organizuoti verslo atstovams, kuriuose atsakoma į verslui aktualius klausimus.

Gegužės mėnesį du seminarai papildomai buvo surengti Vilniuje, o nuo birželio jie vyko kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose − Marijampolėje, Alytuje, Jurbarke, Šakiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Kaune. Be to, nuo birželio prie lektorių komandos prisijungė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistai − gyventojams jie atsako į aktualius klausimus, susijusius su vartotojų interesų apsauga.

Nuo rugsėjo nemokamus renginius apie eurą ketinama tęsti ir kituose Lietuvos miestuose.

Seminarai – tik dalis visuomenei informuoti skirtų priemonių. Gegužės pradžioje visoje Lietuvoje pradėjo veikti nemokama euro telefono linija 8 800 34528, kuria paskambinę gyventojai gali gauti atsakymus visais aktualiais euro įvedimo klausimais. Linija veiks iki 2015 m. vasario pabaigos.