Konkurso „Teismas gina žmones“ startas: kaip šiemet vaikai nupieš teismą?

Prasideda antrasis Nacionalinės teismų administracijos (toliau – Administracija) organizuojamas Lietuvos moksleivių piešinių konkursas „Teismas ginas žmones“. Moksleiviai jau dabar kviečiami piešti teisėjus, teismą, jame apsilankančius žmones ir savo piešinius nuo rugsėjo 21 d. nešti arba siųsti į didžiųjų miestų teismus. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti savo apygardų teismuose, o jų darbai keliaus į Vilnių, bus eksponuojami Lietuvos Aukščiausiajame Teisme ir rungsis dėl pačių geriausiųjų vardo bei pačių geriausių prizų.

„Prieš dvejus metus organizuotas konkursas parodė, kaip skirtingai vaikai suvokia ir vaizduoja teismus. Vieni teismą piešė lyg nuo blogio saugantį skydą, kiti tapė blogio ir gėrio kovą ar svarstykles, kurias visuomet nusveria teisybė. Džiugu, kad daugelyje piešinių buvo gausu spalvingų teismo salių, besišypsančių teisėjų ir kitų teismo dalyvių veidų. Šiais metais visi konkurse dalyvaujantys teismai ir Administracija su nekantrumu laukia mokinių piešinių, – šypsosi Administracijos direktorė Reda Molienė, – juk įdomu, kaip šiemet vaikai nupieš teismą“.

Piešinius mokiniai rugsėjo 21 d.–spalio 4 d. gali atsiųsti paštu arba atnešti į teismą, kurio teritorijoje yra jų mokykla: Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio apygardų, Šiaulių apygardos ir apylinkės bei Kauno apylinkės teismus. Vaikų darbai teismuose bus eksponuojami iki spalio 19 d., o specialiai sudarytos teismų komisijos bei interneto vartotojai išrinks geriausius piešinius, kurių autoriai bus apdovanojami spalio 12–16 d. teismuose vyksiančiuose renginiuose.

Konkurso renginiai bus skiriami ne tik apdovanoti vaikus, bet ir juos supažindinti su Lietuvos teismų darbu bei paminėti Lietuvos Konstitucijos dieną ir Europos civilinės teisės dieną. Teismuose apdovanoti piešiniai keliaus į didįjį konkurso finalą, kurio nugalėtojai paaiškės spalio 27 d. renginyje Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Į 2013 metų birželį startavusį konkursą suplaukė daugiau kaip 200 vaikų piešinių iš skirtingų Lietuvos miestų. Geriausiais pripažintų piešinių autoriai buvo apdovanoti šauniais prizais, o jų kūriniai virto teismų kalėdiniais atvirukais, kurie buvo siunčiami Lietuvos ir kitų šalių kolegoms.