Maždaug apie 5 mln. metų po didžiausio Žemės istorijoje gyvybės išmirimo didžiojoje mūsų planetos dalyje buvo taip karšta, kad tokioje aplinkoje nebūtų išgyvenęs beveik joks gyvas tvarinys, priėjo išvadą mokslininkai. skaityti »
Naujas kompiuterinis modelis, vaizduojantis kadaise galimai įvykusį Žemės ir jos protoplanetinės sesers Tėjos susidūrimą, rodo, kad iš šios katastrofos kosmose pažertų skeveldrų iš tiesų galėjo susiformuoti Mėnulis. skaityti »
Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, astronomas Algirdas Kazlauskas – apie visatą, naujausius atradimus ir Žemei gresiančias grėsmes. skaityti »
Fizikos teoretikas Lorensas Krausas pareiškė, kad visai įmanoma, jei Marse marsaeigiui „Cursiosity“ pavyktų rasti gyvybės pėdsakų. skaityti »
Paskutinę liepos mėnesio dieną, apie 17 val. Lietuvos laiku, Žemę pasieks savaitgalį įvykusio Saulės žybsnio suformuotas plazmos ir didele energija pasižyminčių dalelių debesis. skaityti »
Vienas „Google Sky“ vartotojas portale „Youtube.com“ apsiskelbė besidairydamas po virtualų dangaus skliautą atradęs naują didžiulį Saulės sistemos asteroidą. skaityti »
Kompanija „Google“ programą „Google Eath“ („Google planeta Žemė“) papildė Žemės paviršiaus nuotraukomis, padarytomis iš oro baliono ir aitvaro skrydžio. skaityti »
Rusijos bendrovė „Orbital Technologies“ pristatė pirmojo žmonijos istorijoje kosminio viešbučio modelį. O tikrojo viešbučio duris kosmose žada atverti iki 2016 metų. skaityti »
Tokijo Nacionaliniame mokslo ir inovacijų muziejuje (Japonijoje) eksponuojamas didžiulis organinių šviesos diodų gaublys, transliuojantis itin didelės raiškos mūsų planetos vaizdą ir galintis imituoti tokias gamtos stichijas, kaip cunamis. skaityti »
Aukštos kokybės HD vaizdus nuo šiol bus galima išgauti ir iš kosminės stoties. skaityti »