2014 m. pirmąjį ketvirtį bankai stiprino kapitalą, jų turtas beveik nekito

Publikuota: 2014 m. gegužės 27 d. antradienis

Nors bankai yra gerai kapitalizuoti, šių metų pradžioje daugelis bankų savo kapitalą dar labiau sustiprino 2013-aisiais uždirbtu pelnu. 2014 m. pirmąjį ketvirtį bankų turtas beveik nepakito ir balandžio 1 d. siekė 77,9 mlrd. Lt. Toliau gerėjo paskolų portfelio kokybės rodikliai.

„Bankų sistema šių metų pirmąjį ketvirtį veikė stabiliai, dirbo pelningai. Kaip ir ankstesniais metais, gyventojų ir privačių įmonių indėliai dėl sezoniškumo mažėjo, šiek tiek susitraukė paskolų portfelis“, – sako Vytautas Valvonis, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius.

2014 m. balandžio 1 d. bankų paskolų portfelis (grynąja verte, t. y. įvertinus specialiuosius atidėjinius) sudarė 50,4 mlrd. Lt ir buvo apie 0,6 mlrd. Lt, arba 1,1 proc., mažesnis nei metų pradžioje. Tam didžiausią įtaką padarė sumažėjusios paskolos viešajam sektoriui ir techninio pobūdžio priežastys. Verslo įmonių paskolų portfelis (grynąja verte) smuktelėjo nedaug – 48 mln. Lt, arba 0,2 proc.  

Būsto paskolų portfelis (grynąja verte) didėjo ketvirtą ketvirtį iš eilės, tačiau augimo tempas buvo labai nuosaikus: 2014 m. pirmąjį ketvirtį būsto paskolų portfelis (grynąja verte) padidėjo 33 mln. Lt, arba 0,2 proc., per metus jis išaugo 200 mln. Lt, arba 1,1 proc.

Bankų sistemoje ir toliau mažėjo tiek neveiksnių paskolų, tiek paskolų vertės sumažėjimo rodikliai. Nuosekliai gerėjantys rodikliai rodo, kad bankai vis palankiau vertina atskirų skolininkų finansinę būklę ir jų veiklos perspektyvas. Be to, dirbdami su probleminiais skolininkais, jie po truputį užbaigdavo krizės metais pradėtas ir ilgokai užsitęsusias išieškojimo procedūras, taip iš savo balansų pašalindami nelikvidų ir pajamų neuždirbantį finansinį turtą.

Klientų indėliai bankuose 2014 m. pirmąjį ketvirtį išaugo 0,6 proc. – iki 47,9 mlrd. Lt. Jų padidėjimą nulėmė išaugę viešojo sektoriaus indėliai (0,8 mlrd. Lt), o privačių įmonių ir fizinių asmenų indėliai, kaip įprasta metų pradžioje, sumažėjo.

2014 m. pradžioje daugelis bankų savo kapitalą sustiprino 2013 m. uždirbtu pelnu (2013 m. bankai uždirbo 785,7 mln. Lt, iš jo 676,3 mln. Lt skirta kapitalui didinti).

2014 m. pirmąjį ketvirtį bankai uždirbo 183,2 mln. Lt. Bankai pirmąjį ketvirtį uždirbo 8,5 proc. mažiau negu praėjusių metų atitinkamą laikotarpį. Mažėjimą lėmė vienkartinio pobūdžio veiksnys. Eliminavus šį veiksnį, bankų pelnas iki mokesčių, vertės sumažėjimo bei atidėjinių buvo 16 proc. didesnis. Bankų veiklos rezultatą daugiausia gerino padidėjusios grynosios palūkanų pajamos.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »