Bankai didino paskolų ir indėlių portfelius, bet iš palūkanų uždirbo mažiau

Publikuota: 2013 m. lapkričio 6 d. trečiadienis

2013 m. per devynis mėnesius bankai padidino tiek paskolų, tiek indėlių portfelius, tačiau grynosios palūkanų pajamos šiemet yra mažesnės nei pernai.

Trečiąjį ketvirtį bankų sektoriaus valdomas turtas išaugo 0,5 mlrd. Lt ir 2013 m. spalio 1 d. sudarė 76,1 mlrd. Lt. Bankai nuosaikiai didino skolinimą: trečiąjį ketvirtį klientams suteiktų paskolų portfelis padidėjo 0,5 % (0,3 mlrd. Lt) ir spalio 1 d. sudarė 54,2 mlrd. Lt.

„Galima prognozuoti, kad ateityje skolinimo apimtys nuosaikiai didės. Juolab kad nuo kitų metų įsigaliosiantys nauji europiniai reikalavimai bankams sudarys palankesnes sąlygas finansuoti mažų ir vidutinių įmonių veiklą“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Būsto paskolos, mažėjusios nuo 2009 m. pradžios, jau antrą ketvirtį iš eilės didėjo. Trečiąjį ketvirtį šių paskolų portfelis padidėjo 59,7 mln. Lt, arba 0,3 %.

Bankuose laikomų indėlių suma trečiąjį ketvirtį išaugo 1,5 % ir spalio 1 d. sudarė 46,1 mlrd. Lt. Minėtu laikotarpiu labiausiai išaugo privačių įmonių indėliai (0,7 mlrd. Lt), o gyventojų indėlių sumažėjo 84 mln. Lt. Bankams nedidinant už terminuotuosius indėlius mokamų palūkanų normų, toliau mažėjo terminuotųjų indėlių dalis, kuri ataskaitiniu laikotarpiu sudarė apie pusę bankuose gyventojų laikomų lėšų.

Per 2013 m. tris ketvirčius bankai ir užsienio bankų filialai uždirbo 731,3 mln. Lt pelno. Tačiau eliminavus vienkartinį „Swedbank“, AB, pelną, gautą pirmąjį ketvirtį pardavus gyvybės draudimo bendrovės akcijas, ir kitų bankų iš patronuojamųjų bendrovių gautą pelną, viso sektoriaus pelnas iki mokesčių, neįskaitant vertės sumažėjimo ir atidėjinių, palyginti su 2012 m. atitinkamu laikotarpiu, yra 6,1 % mažesnis.

2013 m. trijų ketvirčių bankų grynosios palūkanų pajamos (svarbiausias bankų pajamų šaltinis) sudarė 824,2 mln. Lt ir, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, buvo 35,8 mln. Lt (4,2 %) mažesnės.

Visi bankai vykdė nustatytus veiklos riziką ribojančius normatyvus. Bankų sektoriui buvo būdingas aukštas kapitalo pakankamumo lygis – per ketvirtį jis nepakito ir, spalio 1 d. duomenimis, sudarė 15,6 %. Likvidumo rodiklis 2013 m. spalio 1 d. sudarė 38,3 % ir buvo daugiau kaip 8 proc. punktais didesnis, nei reikalaujama.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »