Bankai ruošiasi stojimui į SEPA

Publikuota: 2015 m. gegužės 28 d. ketvirtadienis

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai, įstaigos ir bendrovės rengiasi stojimui į bendrą mokėjimų eurais erdvę (SEPA), kuri turėtų panaikinti skirtumus tarp vietinių ir tarptautinių mokėjimų eurais. Pasak pasirengimo procesą prižiūrinčio Lietuvos banko (LB) atstovų, didžiausi iššūkiai ruošiantis nuo 2016 metų sausio šalyje pradėsiančiai veikti mokėjimų sistemai yra susiję su informacinių sistemų pritaikymu.

Vieni rinkos dalyviai neatskleidžia pasirengimo stojimui į SEPA išlaidų, kiti dar tik skaičiuoja galimas sąnaudas, treti nurodo, kad pasirengimas gali kainuoti apie 100 tūkst. eurų ar net 1,5 mln. eurų.

„Įstojus į SEPA nebus skirtumo tarp vietinių ir tarptautinių mokėjimų eurais – vienas standartas ir vienas mokėjimų vykdymo procesas. SEPA sudarys prielaidas didesnei konkurencijai tarp bankų ir kitų mokėjimo paslaugų teikėjų. Konkuravimo erdvė – visa Europos Sąjunga“, – sakė Lietuvos banko Finansinio stabilumo Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininkas Tomas Karpavičius.

Jo teigimu, gyventojams dėl planuojamų pasikeitimų didelių pasikeitimų nebus, tik šiek tiek pasikeis internetinės bankininkystės mokėjimų forma ir jos pildymo taisyklės. Pasak T. Karpavičiaus, didžiausi iššūkiai laukia bankų ir įmonių, valstybės institucijų, savivaldybių, kurios teikia didelius kiekius sugrupuotų mokėjimų bankams, taip pat tiesioginio debeto paslauga besinaudojančių įmonių.

„Pagrindinis pasirengimas susijęs su vidaus informacinių sistemų pritaikymu siųsti ir priimti mokėjimus pagal SEPA standartą. Bankuose tai sistemos, turinčios sąsajas su klientais, ir sistemos, skirtos vykdyti mokėjimus su kitais bankais. Įmonėms ir viešojo sektoriaus subjektams reikės pritaikyti IT sistemas, skirtas finansų valdymui ir turinčia sąsajas su bankais mokėjimams inicijuoti ir gauti“, – kalbėjo Lietuvos banko atstovas.

Didieji šalies komerciniai bankai teigia jau pradėję pasirengimo darbus, tačiau ne visi jų nurodo, kiek šis pasirengimas jiems kainuos. Anot jų, svarbiausias uždavinys – informuoti klientus apie numatomus pasikeitimus.

„Svarbiausia yra informuoti įmones iš techninės pusės, kad jos galėtų pasiruošti pokyčiams ir tinkamai organizuoti atsiskaitymus. Artėjant metų pabaigai planuojame apie pasikeitimus informuoti ir gyventojus“, – sakė SEB banko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas. Anot jo, pokyčiams ruošiasi ir pats bankas, tačiau kiek kainuos IT sistemos pakeitimai nenurodoma.

SEPA standartus atitinkanti mažmeninė mokėjimų sistema eurais Lietuvoje pradės veikti nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »