DNB banko 2013 metų veiklos rezultatai

Publikuota: 2014 m. vasario 12 d. trečiadienis

AB DNB bankas preliminariais neaudituotais duomenimis 2013 metais uždirbo 57,1 mln. litų grynojo pelno (88,4 mln. litų 2012 m)., o AB DNB banko grupė – 45,6 mln. litų grynojo pelno (80,4 mln. litų. 2012 m.). Rezultatai apskaičiuoti pagal tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus.

„Sustiprinome pozicijas visose svarbiausiose verslo srityse – paskolų portfelis individualiems ir verslo klientams augo sparčiau už rinką, Lietuvos gyventojams suteikėme daugiau nei pusės milijardo litų vertės naujų būsto paskolų, o daugiau nei trečdalis šiemet verslą Lietuvoje registravusių įmonių savo finansiniu partneriu pasirinko DNB banką. Didėjant klientų skaičiui, banko indėlių portfelis augo vidutiniškai po milijoną litų kasdien, o paskolų nuostoliai buvo minimalūs. Pasiektas finansinis rezultatas viršijo mūsų lūkesčius. Pelno dydžiui didžiausios įtakos turėjo didesnės sąnaudos, susijusios su investicijomis į informacines technologijas ir bankinių sistemų atnaujinimą, bei dėl vis dar išliekančių žemų rinkos palūkanų normų mažesnės grynosios palūkanų pajamos. Žvelgiant į ateitį pozityvu yra tai, kad ekonominė aplinka sudaro prielaidas tvariai bei subalansuotai plėtrai 2014-ais metais,“– sako AB DNB banko prezidentas ir valdybos pirmininkas Bjornar Lund

Preliminarias duomenims AB DNB banko grupės turtas palyginti su 2012 metais padidėjo 3,9 proc. ir 2013 gruodžio 31 d. perkopė 12,0 mlrd. litų ribą. 

Per 2013 m.  AB DNB bankas pasirašė 2,4 mlrd. litų vertės naujų paskolos sutarčių, t.y. 273 mln. litų daugiau palyginti su  2012 metais. Todėl grynasis DNB grupės paskolų portfelis padidėjo 4,3 proc. iki 8,9 mlrd. litų  2013 m. gruodžio 31 dieną. Gyventojams suteiktų kreditų  portfelis per metus išaugo 4,1 proc., o juridiniams asmenims – 4,4 procento.

Augant fizinių asmenų bei verslo subjektų indėliams, banko indėlių portfelis palyginti su 2012 m., padidėjo 6,3 proc. iki 6,3 mlrd. litų. Tam teigiamos įtakos turėjo per metus 49,4  tūkstančiais padidėjęs individualių ir verslo klientų skaičius. Šis veiksnys taip pat buvo svarbus pajamų už suteiktas finansines pasaugas augimui.  

AB DNB banko grupės grynosios pajamos 2013 m. sudarė 364,1 mln. litų. Didžiausią lyginamąjį svorį – 58,5 proc. – veiklos pajamose sudarė grynosios palūkanų pajamos. Dėl išliekančių žemų rinkos palūkanų normų, grynosios palūkanų pajamos palyginti su 2012 m. buvo 11,8 proc. mažesnės. Grynosios paslaugų ir komisinės pajamos už klientams suteiktas paslaugas palyginti su 2012 m. padidėjo 16,8 procento.

Grupės operacinės ir kitos išlaidos  2013 m. sudarė 312,0 mln. litų. Palyginti su 2012 metais, jos padidėjo 56,8 mln. litų, iš kurių 50,8 mln. litų sudarė kaštai, susiję su investicijomis į informacinių sistemų atnaujinimu. Šių investicijų dėka yra sukurtas technologinis pagrindas tvariai banko plėtrai ilgalaikėje perspektyvoje. Numatoma, kad šiemet operacinėms sąnaudoms įtakos turės išlaidos, susijusios su banko pasirengimu euro įvedimui Lietuvoje, o tai pat numatomomis tęsti investicijomis į klientams patogesnių elektroninių, telefoninių ir savitarnos paslaugų  kanalų plėtrą bei jų prieinamumo ir funkcionalumo didinimą.   

Augant ekonomikai ir dėl to mažėjant klientų rizikai, 2013 m. AB DNB banko grupė specialiesiems atidėjiniams skyrė 2,1 mln. litų palyginti su 43,1 mln. litų 2012 metais. Laikydamasis tinkamos rizikų valdymo politikos, bankas vykdo visus Lietuvos banko nustatytus veiklos riziką ribojančius normatyvus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »