Gyventojai vis dažniau sąskaitas pildo naudodamiesi bankomatais

Publikuota: 2015 m. vasario 11 d. trečiadienis

SEB banko duomenimis, pernai grynuosius pinigus priimančiais bankomatais naudotasi 40 proc. dažniau negu 2013 metais. Gyventojai ir įmonės, naudodamiesi jais, lėšas į savo sąskaitas SEB banke įmokėjo 1,3 mln. kartų, t. y.  daugiau negu 3,5 tūkst. kartų kasdien. Iš viso į sąskaitas SEB banke naudojantis šiais bankomatais pernai įmokėta 0,8 mlrd. eurų (2,8 mlrd. litų). Vidutinė įmoka buvo 650 eurų (2 244 litų).

Nors pirmomis sausio dienomis gyventojai prie grynuosiuos pinigus priimančių bankomatų traukė su grynaisiais litais, tačiau, dar nepasibaigus dviejų valiutų cirkuliavimo laikotarpiui, dažniau į sąskaitas SEB banke įmokėdavo eurus. Visgi iki šių metų sausio 26 dienos, kada naudojantis grynuosius pinigus priimančiais bankomatais į sąskaitas SEB banke buvo galima įmokėti ir litus, ir eurus, 60 proc. visų operacijų buvo atlikta naująja valiuta.

„Pernai sparčiai augusį  šios paslaugos populiarumą pirmiausia lėmė besikeičiantys gyventojų įpročiai. Mūsų banko klientai kasdienius finansus vis dažniau buvo linkę tvarkyti savarankiškai: jiems patogiu laiku nemokamai įmokėdavo turimas lėšas į grynuosius pinigus priimančius bankomatus“, – sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

V. Doveikos teigimu, tai, kad dažniau buvo naudojamasi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais, įtakos turėjo ir euro įvedimas. „Praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje dauguma gyventojų ir įmonių atstovų suskubo litais turimas lėšas įmokėti į savo sąskaitas banke, kad jos būtų automatiškai pakeistos į eurus. Vien gruodį įmokėjimo operacijų atlikta 50 proc. daugiau negu įprastą mėnesį, o paskutinėmis šių metų dienomis prie grynuosius pinigus priimančių bankomatų gyventojai ir įmonių atstovai traukė dukart dažniau negu įprastą dieną“, – sako V. Doveika.

Nors daugiausia grynuosius pinigus priimančiais bankomatais pernai naudotasi Vilniuje ir Kaune, savarankiškai lėšas į savo sąskaitas vis dažniau įmokėjo ir mažesnių miestų gyventojai. „Įprastai šiais bankomatais daugiau naudojamasi Panevėžyje, kuriame veikiantys automobilių ir sendaikčių turgūs pritraukia daugiau grynųjų pinigų iš kitų miestų. Taip pat šiais metais itin dažnai lėšas į savo sąskaitas naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais įmokėjo Alytaus ir Marijampolės gyventojai“, – teigia V. Doveika.

Remiantis SEB banko duomenimis, grynuosius pinigus priimančiais bankomatais gyventojai pernai naudojosi dažniau negu įmonių atstovai. Per 2014 metus privatūs asmenys atliko du trečdalius visų pinigų įmokėjimo operacijų, vidutinė įmoka, palyginti su 2013 metais, padidėjo nuo 261 euro (900 litų) iki 290 eurų (1 000 litų). Vidutinė įmonių įmokama suma išliko tokia pat kaip ir 2013 metais – 1 622 eurų (5 600 litų).

2014 metais SEB bankas įrengė šešis naujus grynuosius pinigus priimančius bankomatus. Atsižvelgdamas į didėjantį populiarumą, SEB bankas ir toliau ketina plėsti šio tipo bankomatų tinklą ir įrengti penkiolika naujų grynuosius pinigus priimančių bankomatų.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »