Milijonai europiečių nesinaudoja bankų paslaugomis

Publikuota: 2016 m. gruodžio 19 d. pirmadienis

Pasaulinio banko duomenimis, 138 mln. Europos šalių gyventojų neturi sąskaitų bankuose ir nesinaudoja jokiomis bankų paslaugomis. Kompanija „Mastercard“ apklausė Europos gyventojus, nesinaudojančius bankų paslaugomis, ir ištyrė, dėl kokių priežasčių žmonės nesinaudoja bankinėmis paslaugomis.

Pasirodo, daugiau nei trečdalis (35 proc.) respondentų – jaunimas nuo 18 iki 34 metų, iš kurių tik trečdalis, (33 proc.) yra darbingi. 87 proc. apklaustųjų nuo gimimo gyvena tik vienoje šalyje. Jie moka grynaisiais už būsto nuomą (38 proc.), dauguma  (88 proc.) grynaisiais atsiskaito už komunalines paslaugas ir buities prekes.

Nuo 2013 iki 2016 m. europiečių, turinčių išmaniuosius telefonus, skaičius išaugo nuo 29 proc. iki 49 proc. Nepaisant to, kad bankinėmis paslaugomis galima naudotis per juos, ketvirtadalis (27 proc.) turinčiųjų išmaniuosius telefonus mano, kad finansinės paslaugos jiems vis tiek neprieinamos.

Dėl priklausomybės nuo grynųjų pinigų žmonės rizikuoja būti apvogti ar atsidurti ginčytinose situacijose, pvz. dėl to, kad atsiskaitant grynaisiais nėra galimybės gauti patvirtinimo apie sumokėjimą. Skolinimosi grynaisiais būdas neretai priveda prie skolų.

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nesinaudoja bankinėmis paslaugomis – įprotis naudotis grynaisiais, žinių trūkumas ir nepasitikėjimas bankais. Kas penktas apklaustasis (20 proc.) prisipažino, kad visai nenori turėti sąskaitos banke, o dar 10 proc. pabrėžė, kad nesikreipia į bankus būtent dėl to, kad jais nepasitiki.

Nors tyrimo rezultatai kelia nerimą, „Mastercard“ prezidentas tarptautinėms rinkoms En Kerns mano, kad populiarėjant išmaniesiems telefonams, tobulėjant technologijoms, bus sukurti nauji sprendimai, leidžiantys kiekvienam Europos gyventojui turėti priėjimą prie finansinės sistemos. „Naujos technologijos pagerins milijonų žmonių gyvenimo kokybę, sukurs sąžiningą lygių galimybių visuomenę“, – teigia jis.

Šaltinis: moneynews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »