Per metus į SEB banko bankomatus įmokėtų grynųjų pinigų padaugėjo beveik dvigubai

Publikuota: 2013 m. sausio 8 d. antradienis

 

SEB banko duomenimis, 2012 metais gyventojai ir įmonių atstovai, naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais SEB bankomatais, į sąskaitas įmokėjo 71 proc. daugiau grynųjų pinigų negu 2011−aisiais. Per metus grynųjų pinigų, įmokėtų SEB bankomatuose, padaugėjo nuo 1 mlrd. litų iki 1,8 mlrd. litų. Taip pat padidėjo ir vidutinė įmokama grynųjų pinigų suma − nuo 1 993 litų 2011 metais iki 2 140 litų 2012 metais.

SEB banko duomenų analizė rodo, kad gyventojai grynaisiais pinigais gautas pajamas į sąskaitas, naudodamiesi pinigus priimančiais bankomatais, įmoka tris kartus dažniau negu įmonės − pernai gyventojai atliko 73 proc. visų tokio pobūdžio operacijų. Tačiau, lyginant gyventojų ir įmonių atstovų vidutiniškai įmokamas sumas, į įmonių sąskaitas, atliekant vieną operaciją, įmokama kur kas daugiau lėšų − vidutiniškai 5 460 litų, o gyventojų įmoka vidutiniškai siekia 881 litą.

„Naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais, įmonės į sąskaitas perveda dienos ar savaitės pajamas, o gyventojai − grynaisiais pinigais gautas išmokas, dovanotus pinigus, susigrąžintas skolas, namuose laikytas santaupas, dirbančių užsienyje vaikų ar tėvų parvežtas ir kitokias lėšas“, − sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Pasak jo, grynuosius pinigus priimančiais bankomatais gyventojai ir įmonių atstovai naudojasi dėl kelių priežasčių. „Paslauga SEB banko klientams yra nemokama, atsirado daugiau tokio pobūdžio bankomatų ir susiformavo žmonių ir įmonių atstovų įpročiai bei gebėjimai jais naudotis. Be to, vis labiau didėja suvokimas, kad pinigus laikyti sąskaitoje yra saugiau negu nešiotis piniginėje“, − sakė V. Doveika.

Atsižvelgęs į paslaugos populiarėjimą, SEB bankas ir toliau ketina plėsti grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklą. 2012 metais šių bankomatų tinklas Lietuvoje buvo išplėstas nuo 35 iki 44. Nauji bankomatai įrengiami atsižvelgiant į klientų srautus − tose vietose, kur lėšas į sąskaitas ir gyventojai, ir įmonių atstovai galėtų įmokėti patogiai, greitai ir saugiai, pavyzdžiui, didžiuosiuose prekybos centruose.

Pirmasis pinigus ne tik išmokantis, bet ir priimantis SEB banko bankomatas Lietuvoje buvo įrengtas 2008 metų kovo mėnesį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »