SEB bankas: rinkoje pirmąjį ketvirtį padidėjo būsto paskolų poreikis

Publikuota: 2013 m. balandžio 30 d. antradienis

 

SEB bankas šių metų pirmąjį ketvirtį šalies gyventojams suteikė 49 proc. daugiau būsto paskolų negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Per pirmus tris mėnesius iš viso sudaryta 881 būsto paskolų sutartis SEB banke, jų bendra vertė 119 mln. litų.

SEB banko duomenimis, daugiau kaip 50 proc. naujų sutarčių sudarytos pirkti būstą Vilniuje ir jo apskrityje, 25 proc. – Kaune ir jo apskrityje, 11 proc. – Klaipėdoje ir jos apskrityje. Tačiau, pasak Virginijaus Doveikos, SEB banko prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus, būsto paskolų rinkos pagyvėjimas juntamas ir kituose didesniuose šalies miestuose – Panevėžyje, Šiauliuose.

„Suaktyvėjimą, ko gero, būtų galima sieti su tuo, kad praėjusių metų antroje pusėje buvo užbaigta nemažai anksčiau pradėtų nekilnojamojo turto projektų ir rinkoje atsirado didesnė būsto pasiūla. Įtakos tam turi ir pamažu gerėjantys gyventojų lūkesčiai ir jau kelerius metus besitęsiantis kainų stabilumas būsto rinkoje. Vis dėltp nors pirmaisiais šių metų mėnesiais matome nemažą būsto paskolų poreikio didėjimą, apie visų šių metų būsto paskolų rinką spręsti dar anksti“, – sako V. Doveika.

Pirmojo ketvirčio SEB banko duomenų analizė rodo, kad gyventojai, pirkdami būstą, dažniausiai įmoka savų lėšų, kurios sudaro 15–20 proc. būsto vertės. Daugiausia būsto paskolų yra suteikiamos pirmam nuosavam šeimos būstui pirkti, likusi dalis – būsto remontui ar kitoms būsto reikmėms. SEB banko duomenimis, šiuo metu vidutinė būsto paskolos suma yra apie 135 tūkst. litų.

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »