SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Publikuota: 2017 m. vasario 22 d. trečiadienis

11 tūkst. pasaulio bankų jungianti SWIFT (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – Tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacija) po mėnesio  bandymų oficialiai pristatė sistemą, kuri, kaip skelbiama, taps tarptautinių mokėjimo tarnybų ateitimi.

Sistemoje nenumatyta integracija su „blokchain“ ir  paskirstyto rejestro technologija. Įgyvendinant projektą „Global Payments Innovation“ (GPI) keletą mėnesių finansinės operacijos per šią sistemą buvo atliekamos 12-oje stambiausių pasaulio bankų.

Nors SWIFT planuoja dar tirti „blokchain“ taikymo galimybes, GPI projekto vadovas Wim Raymaekers teigia, kad dabartinis sprendimas pasirodė esantis efektyvi ir labiau tradiciška, alternatyvi „blokchain“ priemonė.  „Kol kas pasiliekame ties tokiu sistemos variantu. Laikui bėgant, žinoma, sistema gali būti tobulinama, nes viskas tobulėja,“– teigė jis.

GPI buvo sukurtas kaip verslo taisyklių, veikiančių jau naudojamoje infrastruktūroje, rinkinys, orientuotas  į operacijų atlikimo greitį ir skaidrumą. Be to, SWIFT sukūrė  finansinių operacijų sekimo mechanizmą su grafine vartotojo sąsaja, rodančia kiekvieno mokėjimo būklę.  

Prie naujos sistemos jau prisijungė „Bank of China“, BBVA, „Citi“, „ING Bank“, „Standard Chartered“, „ABN AMRO“, „DBS Bank“, „Industrial and Commercial Bank of China“, „Intesa Sanpaolo“, „Nordea Bank“ ir „UniCredit“.

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį.

 

Šaltinis: e-commerce.com.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »