Skelbiami SEB banko grupės Lietuvoje 2016 metų pirmo ketvirčio veiklos rezultatai

Publikuota: 2016 m. balandžio 27 d. trečiadienis

Preliminariais duomenimis, per 2016 metų pirmą ketvirtį AB SEB bankas uždirbo 12,5 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 11,3 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. Šis rezultatas yra apskaičiuotas laikantis Lietuvos banko dokumentuose ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Per 2015 metų pirmą ketvirtį AB SEB bankas uždirbo 18,4 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 18,2 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno.

SEB banko prezidento Raimondo Kvedaro komentaras

Šių metų pradžioje šalies ekonomikai buvo būdinga gerai subalansuota plėtra – sparčiu tempu augo ir pramonės produkcija, ir vidaus rinka, optimistiškai dėl šių metų rezultatų nuteikia ir vykstanti kryptinga eksporto pertvarka.

Banko paskolų portfelis dėl gerėjančių verslo ir gyventojų lūkesčių bei žemų palūkanų normų toliau augo – pirmą šių metų ketvirtį SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė padidėjo 6 procentais. Nors banko pajamoms neigiamą įtaką daro jau kurį laiką besitęsianti neigiamų palūkanų aplinka, tai iš dalies atsvėrė pernai ėmęs didėti banko paskolų portfelis – pirmą šių metų ketvirtį 7 proc. padidėjo grynosios palūkanų pajamos.

Gyventojai toliau  skolinosi būstui – pirmą šių metų ketvirtį suteikėme 43 proc. daugiau naujų būsto paskolų negu atitinkamu laikotarpiu pernai. Didesnės įmonių investicijos į plėtrą, naujus projektus, Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama lėmė, kad pirmą ketvirtį 53 proc. padidėjo ir naujų banko suteiktų paskolų mažoms ir vidutinėms įmonėms suma.

Atsižvelgdami į klientų poreikius ir norėdami gerinti jų aptarnavimą, pasiūlėme naujų paslaugų, pavyzdžiui, bendradarbiaudami su partneriais, suteikėme galimybę banko skyriuje apdrausti savo planuojamą įsigyti ar jau turimą būstą, taip pat skyrėme daug dėmesio savo paslaugų paprastumui, pavyzdžiui, klientų patogumui žymiai sutrumpinome ir supaprastinome dalį paslaugų sutarčių.

Akivaizdžiai ryškėja tendencija, kad klientai kasdienius finansus tvarko savarankiškai ir nuotoliniu būdu, todėl ir toliau didėja interneto banko naudotų skaičius, į skyrius dėl šių kasdienių paslaugų klientai užsuka rečiau ir dažniau atsiskaito mokėjimo kortelėmis.

Pirmą šių metų ketvirtį bankas ir toliau nuosekliai įgyvendino savo pasirinktą strategiją būti geriausiu patarėju finansų klausimais privatiems klientams ir  įmonėms.

Pagrindiniai AB SEB banko grupės duomenys

  • AB SEB banko grupės nuosavas kapitalas 2016 m. kovo 31 d. buvo 730 mln. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 750 mln. eurų), t. y. sumažėjo 3 procentais dėl išmokėtų dividendų „Skandinaviska Enskilda Banken AB“.
  • AB SEB banko grupės turtas 2016 m. kovo 31 d. buvo 6,9 mlrd. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 6,4 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 7 procentais.
  • AB SEB banko indėlių portfelis 2016 m. kovo 31 d. buvo 4,7 mlrd. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 4,3 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 10 procentų.
  • AB SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė 2016 m. kovo 31 d. buvo 5,0 mlrd. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 4,7 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 6 procentais.
  • AB SEB banko grupės 2016 metų pirmo ketvirčio pajamos buvo 37,2 mln. eurų (2015 metų pirmą ketvirtį – 41,0 mln. eurų), t. y. sumažėjo 9 procentais.
  • SEB interneto banko registruotų vartotojų skaičius per metus padidėjo 45 tūkst. ir 2016 metų pirmo ketvirčio pabaigoje buvo 1,21 mln., t. y. padidėjo 4 proc., palyginti su 2015 m. kovo 31 d. duomenimis.
  • Grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius grynuosius pinigus priimančiuose bankomatuose, palyginti su 2015 metų pirmo ketvirčio duomenimis, padidėjo 1 proc., o grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius banko skyriuose per tą patį laikotarpį sumažėjo 37 procentais.
  • Per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, padidėjo – 2016 metų pirmą ketvirtį šis santykis pasiekė 35 procentus. Tai reiškia, kad visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, 35 proc. buvo mokama kortele. 2015 metų pirmą ketvirtį šis santykis buvo 32 procentai.
  • Atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis padidėjo 22 procentais, palyginti su 2015 metų pirmu ketvirčiu.
  • 2016 metų kovo pabaigoje AB SEB bankas turėjo 42 klientų aptarnavimo padalinius visoje Lietuvoje, iš jų 9 finansų konsultacijų skyrius.
  • SEB banko klientai gali naudotis didžiausiu Lietuvoje bankomatų tinklu, jungiančiu SEB ir DNB bankų bankomatus, t. y. 535 bankomatais.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »