Skelbiami SEB banko grupės Lietuvoje 2016 metų pirmo ketvirčio veiklos rezultatai

Publikuota: 2016 m. balandžio 27 d. trečiadienis

Preliminariais duomenimis, per 2016 metų pirmą ketvirtį AB SEB bankas uždirbo 12,5 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 11,3 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. Šis rezultatas yra apskaičiuotas laikantis Lietuvos banko dokumentuose ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Per 2015 metų pirmą ketvirtį AB SEB bankas uždirbo 18,4 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 18,2 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno.

SEB banko prezidento Raimondo Kvedaro komentaras

Šių metų pradžioje šalies ekonomikai buvo būdinga gerai subalansuota plėtra – sparčiu tempu augo ir pramonės produkcija, ir vidaus rinka, optimistiškai dėl šių metų rezultatų nuteikia ir vykstanti kryptinga eksporto pertvarka.

Banko paskolų portfelis dėl gerėjančių verslo ir gyventojų lūkesčių bei žemų palūkanų normų toliau augo – pirmą šių metų ketvirtį SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė padidėjo 6 procentais. Nors banko pajamoms neigiamą įtaką daro jau kurį laiką besitęsianti neigiamų palūkanų aplinka, tai iš dalies atsvėrė pernai ėmęs didėti banko paskolų portfelis – pirmą šių metų ketvirtį 7 proc. padidėjo grynosios palūkanų pajamos.

Gyventojai toliau  skolinosi būstui – pirmą šių metų ketvirtį suteikėme 43 proc. daugiau naujų būsto paskolų negu atitinkamu laikotarpiu pernai. Didesnės įmonių investicijos į plėtrą, naujus projektus, Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama lėmė, kad pirmą ketvirtį 53 proc. padidėjo ir naujų banko suteiktų paskolų mažoms ir vidutinėms įmonėms suma.

Atsižvelgdami į klientų poreikius ir norėdami gerinti jų aptarnavimą, pasiūlėme naujų paslaugų, pavyzdžiui, bendradarbiaudami su partneriais, suteikėme galimybę banko skyriuje apdrausti savo planuojamą įsigyti ar jau turimą būstą, taip pat skyrėme daug dėmesio savo paslaugų paprastumui, pavyzdžiui, klientų patogumui žymiai sutrumpinome ir supaprastinome dalį paslaugų sutarčių.

Akivaizdžiai ryškėja tendencija, kad klientai kasdienius finansus tvarko savarankiškai ir nuotoliniu būdu, todėl ir toliau didėja interneto banko naudotų skaičius, į skyrius dėl šių kasdienių paslaugų klientai užsuka rečiau ir dažniau atsiskaito mokėjimo kortelėmis.

Pirmą šių metų ketvirtį bankas ir toliau nuosekliai įgyvendino savo pasirinktą strategiją būti geriausiu patarėju finansų klausimais privatiems klientams ir  įmonėms.

Pagrindiniai AB SEB banko grupės duomenys

  • AB SEB banko grupės nuosavas kapitalas 2016 m. kovo 31 d. buvo 730 mln. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 750 mln. eurų), t. y. sumažėjo 3 procentais dėl išmokėtų dividendų „Skandinaviska Enskilda Banken AB“.
  • AB SEB banko grupės turtas 2016 m. kovo 31 d. buvo 6,9 mlrd. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 6,4 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 7 procentais.
  • AB SEB banko indėlių portfelis 2016 m. kovo 31 d. buvo 4,7 mlrd. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 4,3 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 10 procentų.
  • AB SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė 2016 m. kovo 31 d. buvo 5,0 mlrd. eurų (2015 m. kovo 31 d. – 4,7 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 6 procentais.
  • AB SEB banko grupės 2016 metų pirmo ketvirčio pajamos buvo 37,2 mln. eurų (2015 metų pirmą ketvirtį – 41,0 mln. eurų), t. y. sumažėjo 9 procentais.
  • SEB interneto banko registruotų vartotojų skaičius per metus padidėjo 45 tūkst. ir 2016 metų pirmo ketvirčio pabaigoje buvo 1,21 mln., t. y. padidėjo 4 proc., palyginti su 2015 m. kovo 31 d. duomenimis.
  • Grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius grynuosius pinigus priimančiuose bankomatuose, palyginti su 2015 metų pirmo ketvirčio duomenimis, padidėjo 1 proc., o grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius banko skyriuose per tą patį laikotarpį sumažėjo 37 procentais.
  • Per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, padidėjo – 2016 metų pirmą ketvirtį šis santykis pasiekė 35 procentus. Tai reiškia, kad visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, 35 proc. buvo mokama kortele. 2015 metų pirmą ketvirtį šis santykis buvo 32 procentai.
  • Atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis padidėjo 22 procentais, palyginti su 2015 metų pirmu ketvirčiu.
  • 2016 metų kovo pabaigoje AB SEB bankas turėjo 42 klientų aptarnavimo padalinius visoje Lietuvoje, iš jų 9 finansų konsultacijų skyrius.
  • SEB banko klientai gali naudotis didžiausiu Lietuvoje bankomatų tinklu, jungiančiu SEB ir DNB bankų bankomatus, t. y. 535 bankomatais.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »