Tikimasi euro zonos gamintojų pagyvėjimo

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

Europoje šią savaitę pasirodys pirmieji birželio mėnesio verslo pasitikėjimo indeksai. „Danske Bank“ analitikai tikisi gamintojų nuotaikų pagyvėjimo. Tuo tarpu JAV kertinis įvykis šią savaitę bus Federalinės rezervų sistemos (FED) birželio mėnesio susirinkimas. Šį trečiadienį vėl bus proga išgirsti FED nuomonę dėl skatinimo tempo mažinimo.

Euro zonos gamybos PMI indeksas gali ūgtelėti nuo 48,3 iki 48,6 lygio, o paslaugų sektoriaus nuotaikos gali būti kiek prastesnės – 47,5 punkto indekso lygis. Toks skirtumas susidaro dėl to, kad pramonė labiau orientuojasi į eksportą, o paslaugų sektorius daugiausiai priklauso nuo vidinio vartojimo, kuris Europoje pastaruoju metu nepasižymi dideliais augimo tempais.

Didžioji Britanija antradienį skelbs gegužės mėnesio infliacijos rodiklius. Kainos per mėnesį galėjo išaugti 0,1 proc., o lyginant su tuo pačiu 2012 m. mėnesiu – 2,6 proc. Tai galėtų gerokai viršyti Anglijos centrinio banko toleruojamus 2 proc.

Investuotojų akiratyje – FED susirinkimas

Šią savaitę investuotojų akiratyje bus Federalinės rezervų sistemos (FED) birželio mėnesio susirinkimas. Šį trečiadienį rinkos dalyviai galės išgirsti FED pasisakymus dėl skatinimo tempo mažinimo. Antradienį pasirodys keli svarbūs ekonominiai rodikliai – paaiškės gegužės mėnesio infliacijos lygis. Spėjama, jog per mėnesį kainos išaugo 0,2 proc. Įdomūs bus ir gegužės mėnesio naujų būstų statybų ir statybos leidimų duomenys. Tikimasi daugiau kaip 11 proc. išaugusio naujų būstų statybų kiekio, tačiau apie 3 proc. gali sumažėti statybos leidimų.

Nors kaskart atrodo, kad FED turėtų vengti aiškesnių pastabų dėl ekonomikos skatinimo politikos ateities, tačiau jau kelis mėnesius rinkų dalyviai vis sugeba nuspėti nuomonę iš šykščių FED pareiškimų. Ne išimtis – ir ši savaitė. Atrodo, kad FED galiausiai turėtų suprasti, jog bet koks žodis ar sakinys gali itin smarkiai sujudinti finansų rinkas. Taigi, neturėtume laukti reikšmingų pastabų šiame etape, kuomet nei nedarbo, nei kiti duomenys dar neduoda pagrindo FED lėtinti ekonomikos skatinimą.

Po sėkmingos gegužės – korekcija žemyn

Praėjusią savaitę skelbti ekonominiai indikatoriai menkai veikė finansų rinkas – akcijų rinkų kritimas ir bendras palūkanų normų lygio kilimas buvo nulemtas korekcijos po itin pozityvios gegužės ir veikiausiai dėl atostogų praretėjusio rinkų dalyvių skaičiaus bei sumenkusio aktyvumo.

Stipriai kilo besivystančių rinkų obligacijų palūkanos, įskaitant ir Lietuvos euro obligacijas. Be to, kilo ilgalaikės euro palūkanos, taip pat saugiausiomis laikomų JAV ir Vokietijos ilgalaikių obligacijų pajamingumai. Euro 5 metų palūkanų apsikeitimo sandorių norma nuo birželio pradžioje buvusios 0,97 proc. pakilo iki 1,12 proc. praėjusios savaitės viduryje, ir po to nukrito iki 1,04 proc. šį pirmadienį. Panašios palūkanų normų tendencijos buvo matyti daugelyje rinkų. Tai yra gan dideli svyravimai per tokį trumpą laiką, ypatingai, kai reikšmingų ekonominių naujienų ar pokyčių nebuvo. Šią savaitę, tikėtina, rinkos nepastovumas išliks padidėjęs, atsižvelgiant ir į tai, kad bus skelbiama nemažai ekonominių indikatorių.

Informaciją parengė Giedrė Gečiauskienė, „Danske Bank“ Finansų rinkų departamento direktorė

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »