Vyriausybės nutarimas žada pokyčių bankininkystėje

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 30 d. penktadienis

Šią savaitę įsigaliojo Vyriausybės nutarimas, kuriame numatoma, kad finansų įstaigos gali nustatyti klientų, Lietuvos Respublikos piliečių, tapatybę jiems nedalyvaujant – nuotoliniu būdu, naudojant kvalifikuotą elektroninį parašą. Iš pirmo žvilgsnio, tai mažas pasikeitimas teisės aktuose, tačiau jis reiškia didelį žingsnį kasdienėse finansinėse paslaugose ir naujas galimybes visiems elektroninio parašo vartotojams.

Finansinių įstaigų klientai nuo šiol nėra apriboti teritorijos ar aplink juos esančių banko skyrių. Būtent tai artimiausiu metu nulems pokyčius ir finansinių įstaigų veikloje. Iki šiol tik užsienyje sutinkami pavyzdžiai, kai bankai veikia neturėdami klientų aptarnavimo padalinių tinklo, atrodę sunkiai suprantami ir neįgyvendinami, ateityje naujų formų gali įgauti ir Lietuvoje.

Nauja klientų geografinė plėtra suteiks finansų įstaigoms galimybių optimizuoti resursus ir keisti kaštų struktūrą, o tai gali turėti teigiamos įtakos kainodarai ar specialių pasiūlymų suformavimui. Tai dar labiau sustiprina pastarųjų metų persikėlimo į elektroninę erdvę tendencijas. Galima prognozuoti, kad tai išliks pagrindine finansinių įstaigų plėtros kryptimi ir artimiausioje ateityje. Dar šiais metais rinkoje realiai pamatysime sprendimus, leidžiančius praktiškai įgyvendinti sąskaitų atidarymą per nuotolį – gyventojui, kuris norės atsidaryti einamąją sąskaitą, nereikės atvykti į banko skyrių.

Galima išskirti, kad šie pokyčiai bus ypač reikšmingi jaunajai kartai, moksleiviams ir studentams, kurie dar tik susipažįsta su finansinėmis paslaugomis, formuojasi jų įpročiai ir patirtys. Tikėtina, kad jie, būdami labiau atviri naujovėms ir dažnai aktyviai besidomintys technologijomis, ir taps aktyviausiais paslaugų vartotojais. Taip pradės formuotis nauja karta, kurios požiūris į finansines paslaugas ir įstaigas gali būti paremtas naujais kriterijais.

Iki šiol Lietuvoje, nepaisant išplėtotos e.paslaugų infrastruktūros, e.paslaugų plėtra ir naudojimas nebuvo toks aktyvus, kokio galima būtų tikėtis. Tad galima numatyti, kad Vyriausybės nutarimo nulemti pokyčiai tapatybės identifikavime taip pat gali paspartinti ir e.paslaugų plėtrą bei įsitvirtinimą kasdieniame žmonių gyvenime.

Nors informacinių technologijų entuziastai, ko gero, nepritartų, tačiau šis nutarimas – savalaikis ir lengvai įsijungiantis į bendrą technologijų proveržį. Jis pagaliau išsprendžia pagrindinę sukurtų galimybių ir realaus pritaikymo problemą. Toks teisinės bazės pakeitimas suteikia tikrumo naujų paslaugų vystymui, kuris turės įtakos ir kvalifikuoto elektroninio parašo populiarumo didėjimui. Tad šiuo metu Lietuvoje sukurta tikrai palanki ir moderni aplinka. Svarbiausias išlieka visų susijusių šalių (infrastruktūros kūrėjų, telekomunikacijų bendrovių, finansinių įstaigų ir kitų) aktyvus bendradarbiavimas ir bendros iniciatyvos edukuojant visuomenę, taip prisidedant prie elektroninio parašo plėtros.

Komentaro autorius Darius Jasinskis, „Danske Bank“ Verslo plėtros tarnybos direktorius 

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »