Asmeniniai įtaisai darbe – nauda ar grėsmė?

Publikuota: 2011 m. lapkričio 6 d. sekmadienis

Darbuotojai vis dažniau darbui naudoja nuosavus planšetinius, nešiojamuosius kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir tai sukelia grėsmę įmonių sistemų, informacijos saugumui, sudaro daugiau rūpesčių įmonių IT ūkiais besirūpinantiems specialistams.

„Dimensional Research“ apklausos duomenimis, apie 90 proc. darbuotojų naudoja asmeninius įtaisus, tokius kaip nešiojamieji, planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai darbo tikslams. 32 proc. naudoja įtaisus ir programas, kurios yra nesankcionuotos, jungdamiesi prie vidinių tinklų.

Bendrovės „Santa Monica Networks“ saugos ekspertas Arvydas Žvirblis teigia, kad dažnai asmeniniais kompiuteriais naudojasi keli žmonės, pavyzdžiui, šeimos nariai, kurių IT, saugumo žinių lygis yra labai skirtingas. Be to, vartotojai neišgali įsigyti apsaugos priemonių, kurias naudoja įmonės. „Dėl to tokie įtaisai yra lengviau pažeidžiami, juos lengviau užvaldyti, įdiegti virusus, šnipinėjimo programas. Prijungus tokį įrenginį prie įmonės tinklo, jis gali būti panaudotas kaip kanalas, siekiant perimti kitų įmonės kompiuterių valdymą, rinkti duomenis, sutrikdyti įmonės darbą“, – aiškino įmonės atstovas.

Vartotojai dažnai į asmeninius įtaisus nukopijuoja darbinę, neretai kartu ir konfidencialią informaciją. Ši informacija, nesant tinkamų apsaugos priemonių, gali patekti į netinkamas rankas, jeigu bus įsibrauta į įrenginio sistemą, jį pavogus ar pametus.

Kita vertus, darbo tikslams naudojami asmeniniai įtaisai gali turėti ir naudos pačioms įmonėms.

„Žmonės yra įpratę prie savo kompiuterių, telefonų, kurie yra jiems patogūs. Vartotojai neretai randa būdų, kaip šiuos įtaisus panaudoti darbui, todėl jie tampa produktyvesni, – sakė A.Žvirblis. – Bet 62 proc. apklaustų IT vadovų sako, kad jų organizacijos neturi tinkamų įrankių valdyti asmeninius įtaisus ir jų saugumą. Ir neretai pasirenkama asmeninių įtaisų IT ūkyje draudimo strategija“. Anot jo, įsileisti asmeninius įtaisus į įmones ir suvaldyti kylančią riziką galima ir tai, tikriausiai, daug kur bus neišvengiama. Prognozuojama, jog iki 2015 metų tokių įtaisų per metus bus parduodama daugiau nei 1 milijardas. Todėl įmonės turės greičiau diegti mobiliojo saugumo, įtaisų valdymo priemones, rūpintis programų suderinamumu.

Atlikta apklausa taip pat atskleidė, kad 2012 metų pabaigoje dauguma IT vadovų planuoja, kad IT ūkyje bus palaikoma iki 3 mobiliųjų įtaisų operacinių sistemų, o 20 proc. darbui naudojamų įrenginių bus asmeniniai darbuotojų.

Vis dėlto, reikia kruopščiai pasverti, kokią naudą atneš asmeninių įtaisų naudojimas darbo reikalams, kokios bus sąnaudos ir priimti atitinkamus sprendimus. „Reikia neužmiršti, kad kiekvienas naujas įrenginys – tai papildomas galvos skausmas įmonės IT specialistams, didesnės priežiūros sąnaudos“, – aiškino A.Žvirblis. Galų gale, kai kurioms įstaigoms, valdančioms konfidencialią klientų informaciją, asmeninių kompiuterių, išmaniųjų telefonų naudojimą darbo tikslais vertėtų drausti arba itin griežtai riboti. Nes jose potenciali žala gali būti kur kas didesnė nei atnešama nauda.

Šaltinis: pranešimai spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »