Bus sukurtas ant kūno „dėvimas“ kompiuteris

Publikuota: 2011 m. gruodžio 20 d. antradienis

Kompanijos „Apple“ ir „Google“ darbuojasi ties nešiojamaisiais kompiuteriais, kuriuos naudotojai gali „dėvėti“ ant kūno ir taip nuolat nešiotis su savimi.

Vienas iš „Apple“ prototipų – tai į „iPod“ grotuvą panašus prietaisas su išlenktu ekranu, kuris tvirtinamas prie rankos išlinkimo. Naudotojas gali valdyti įrenginį balsu – tokia pat technologija, pavadinimu „Siri“, įdiegta „iPhone 4S“ įrenginyje.

Dar viena idėja, kurią ketina įgyvendinti „Apple“, – nedidelis nešiojamas prietaisas-asistentas, sujungtas su galingesniu įrenginiu (išmaniuoju telefonu arba planšete, esančia kišenėje arba rankinėje) ir perduodantis jam naudotojo komandas, o gautą informaciją atvaizduojantis savo ekrane. Panašių prietaisų, skirtų išmaniesiems telefonams, jau yra sukurta, tačiau jų funkcionalumas gali būti gerokai išplėstas.

„Google“ taip pat turi įdomių idėjų – pavyzdžiui, sumanymą sukurti į akinius įdiegtą kompiuterį. Į vietoj stiklų naudojamus ekranus akiniai siunčia visą informaciją. Toks prietaisas galėtų turėti savarankišką prieigą prie interneto, kuriai nereikalingas išmanusis telefonas, o duomenų apdorojimas vyktų „debesyse“. Viena iš tokių akinių panaudojimo sričių – papildytos realybės sistemos: ekranuose gali būti vaizduojama informacija, susijusi su realia naudotojo buvimo vieta.

Nepatvirtintais duomenimis, interneto gigantė „Google“ jau net pasamdė nešiojamųjų kompiuterių kūrėjų, kurie anksčiau yra dirbę kompanijose „Nokia“ ir „Apple“, bei specializuotų technologinių universitetų absolventų.

Visgi informacijos apie tai, kada pasirodys nauji eksperimentiniai komerciniai „Apple“ ir „Google“ nešiojamieji kompiuteriai, kol kas nėra.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »