Daiktų internetas – neišvengiama ateities būtinybė

Publikuota: 2016 m. vasario 18 d. ketvirtadienis

Dauguma žmonių neįsivaizduojančių savo gyvenimų be išmaniųjų telefonų jau greitai gali sunkiai išsiversti ir be kitų įrenginių su internetu – 2016-ieji paskelbti daiktų interneto metais. Šiuo metu ši technologija jau naudojama namuose, versle, vis plačiau taikoma ligonių sveikatos priežiūrai ir visuomeniniam saugumui užtikrinti. Manoma, kad po dešimtmečio daiktų interneto industrija gali būti verta 11,1 trilijonų JAV dolerių.

Jau dabar išmaniųjų namų valdymo įrenginiai, tokie kaip LG „HomeChat“ ir kiti, leidžia sujungti šaldytuvą, apšvietimą, skalbimo mašiną, orkaitę ir kitus prietaisus į bendrą sistemą, o iš ten gali būti valdomi ir prižiūrimi nuotoliniu būdu. Prognozuojama, kad iki 2025 metų mūsų namai prisipildys šaldytuvų, kurie patys užsakinės maisto atsargas, buitinės technikos, kuri veiks automatiškai, reaguodama į mūsų įpročius, o garažo vartai atsiveriantys priartėjus mūsų vairuojamam automobiliui nekels jokios nuostabos.

Daiktų internetas ne tik funkciškai pravartus namuose, bet ir valdant miestų inžinerinius tinklus. Singapūras, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos valstijos ir Kinija jau skelbė turinčios planų įdiegti tokias sistemas, kad galėtų stebėti oro taršos pokyčius, operatyviai nustatyti gedimus ir juos pašalinti. Tikimasi, kad daiktų internetas iš esmės pagerins sveikatos priežiūrą, ypač ligonių, kuriems reikalinga atidi globa. Naujos kartos išmanieji prietaisai interneto pagalba praneš medicinos personalui, kai ligonis praleis gyvybiškai svarbių vaistų vartojimą arba bandys keltis iš lovos. Pažangi technologija galėtų iš dalies patenkinti senėjančios visuomenės poreikius, todėl senyvi žmonės ilgiau galėtų gyventi savarankiškai savo namuose.

Verslui daiktų internetas galėtų būti naudingas, siekiant geresnių rezultatų ir įvedant tiesioginę gamybos, energijos suvartojimo, pervežimo, žemės ūkio kontrolę. Latvijos mažmeninės prekybos pavyzdys rodo, kad galima sumažinti ir veiklos pajamas, parduotuvėje įdiegus automatinę sistemą, kuri pirkėjui išėjus iš parduotuvės pati nuskaičiuoja pirkinių sumą iš pirkėjo sąskaitos.

Daiktų internetas meta ir saugumo iššūkių. Kadangi vis daugiau informacijos apie žmonių vartojimo įpročius, sveikatą bei finansines operacijas fiksuojama ir keičiamasi tarp įrenginių, kyla ir saugumo užtikrinimo išbandymų. Dėl šios priežasties, svarbu ne tik diegti, bet ir šviesti vartotojus, kaip, kur ir kokiais tikslais bus naudojama sukaupta informacija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »