Dėvimoji elektronika sparčiai populiarėja

Publikuota: 2016 m. kovo 24 d. ketvirtadienis

Dėvimosios elektronikos pardavimo apimtys auga, nepaisant nuolatinių pranešimų apie mažus „Apple Watch“ ir kitokių išmaniųjų įrenginių pardavimo rodiklius. Pasaulyje populiarėja išmanieji laikrodžiai, akiniai, apyrankės, sportininkams skirti prietaisai, išmanioji bižuterija. Galimybė sujungti kelis vieno naudotojo įrenginius, keistis duomenimis didina šių įrenginių populiarumą. Dėvimosios elektronikos rinkos dalis 2015 m. viršijo 2 mlrd. JAV dolerių. Prognozuojama, kad 2016 m. ji pasieks 3 mlrd., o 2017 m. – 4 mlrd.

2015 m. buvo išleista apie 50 milijonų dėvimųjų įrenginių. Prognozuojama, kad 2019 m. jų bus 125 mln. Šiuo metu dėvimaisiais įrenginiais naudojasi vienas iš šešių naudotojų. Dauguma jų – 13–34 m. jaunimas (48 proc.). 71 proc. 16–24 m. jaunimo svajoja turėti dėvimuosius įrenginius. 69 proc. vyrų jau turi arba planuoja įsigyti dėvimąjį įrenginį. Moterys dėvimuosius įrenginius vertina mažiau (56 proc.).

Pastebėta, kad darbuotojų, besinaudojančių dėvimąja elektronika, darbo našumas išaugo 8,5 proc., o pasitenkinimo darbu rodiklis padidėjo 3,5 proc.

Populiariausi dėvimieji įrenginiai – išmanieji laikrodžiai. 2015 m. jie sudarė 59 proc. visų įrenginių, o 2019 m. turėtų pasiekti net 70 proc. „Google“ tiki savo išmaniųjų akinių ateitimi ir pranašauja, kad 2018 m. bus parduota 21 mln. akinių.

Įmonės dėvimuosius įrenginius naudoja dėl darbuotojų duomenų saugumo (23 proc.), siekdamos reguliuoti darbuotojų laiką (20 proc.), norėdamos palaikyti operatyvų darbuotojų ryšį realiuoju laiku (20 proc.). Dauguma įmonių vis dėlto neperka darbuotojams dėvimųjų įrenginių, o nori, kad darbuotojai juos nusipirktų patys.

Ekspertai prognozuoja aktyvų elektronikos rinkos augimą ne tik tarp naudotojų, bet ir tarp įmonių.

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »