HP kompiuterius valdysime judesiais

Publikuota: 2013 m. balandžio 25 d. ketvirtadienis

IT kompanija „Leap Motion“ pranešė, kad sudarė sutartį su „Hewlett-Packard Co.“ (HP). Tai reiškia, kad „Leap Motion“ judesių davikliai bus diegiami į naujus HP kompiuterius.

Pasaulis apie „Leap Motion“ sužinojo po to, kai kompanijos inžinieriai pristatė perspektyvią ir savo nišoje išsiskiriančią technologiją, leidžiančią kompiuterius valdyti judesiais. 

Skirtingai nei garsioji „Microsoft Kinect“ sistema, „Leap Motion“ technologija sukurta judesiais valdyti kompiuterį esant nedideliu atstumu nuo ekrano, be to, ji veikia žymiai tiksliau ir greičiau, o naudojamas valdiklis yra labai patogaus dydžio.

Šiuo metu „Leap Motion“ yra sukūrusi nedidelį – maždaug 8 centimetrų ilgio ir poros centimetrų pločio – išorinį valdiklį, kuris jungiamas į USB lizdą ir fiksuoja vartotojo rankų ir pirštų judesius. Speciali programinė vartotojo sąsaja leidžia judesiais valdyti biuro programas, žaisti kompiuterinius žaidimus, dirbti su projektavimo programomis bei kurti trimačius objektus.

HP kompanija tikisi, kad sujungus „Leap Motion“ valdymo judesiais technologiją su operacine sistema „Windows 8“ pavyks sukurti absoliučiai naujos kartos nešiojamų kompiuterių klasę. Iššūkis rimtas, bet įgyvendinamas – juk operacinė sistema „Windows 8“ sukurta taip, kad būtų patogiai valdomi kompiuteriai jutikliniais ekranais, o toks valdymo būdas labai primena valdymą judesiais. 

Skelbiama, kad iš pradžių šie jutikliai bus komplektuojami su nešiojamaisiais HP kompiuteriais, tačiau kokiais konkrečiais – duomenų nepateikiama. Vėliau planuojama, kad valdymas judesiais bus pritaikytas ir HP gaminamiems planšetiniams kompiuteriams, o dar vėliau – ir išmaniesiems telefonams.

Planuojama, kad „Leap Motion“ judesių valdiklis iš karto bus integruotas į HP kompiuterių korpusą ir turės identiškas savybes kaip kad dabar gaminami išoriniai USB valdikliai. 

Taip pat „Leap Motion“ praneša, kad kompiuterio valdymo galimybės priklausys ir nuo to, kur bus įdėtas judesių jutiklis: jei į kompiuterio ekrano korpusą – tuomet jis „matys“ klaviatūrą, o jei į klaviatūros korpusą – „ekraną“. Abiem atvejais jutiklis puikiai veikia, tačiau gaunamos skirtingos valdymo galimybės. 

Išplatintame pranešime „Leap Motion“ teigia, kad dirba ne tik su HP, bet ir kitomis kompanijomis, tad artimiausiu metu nusimato ir daugiau įdomių anonsų.

Kaip veikia „Leap Motion“ technologija, galite pažiūrėti čia.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »