Informacinės technologijos nulėmė Azijos ir Šiaurės šalių ekonomikos augimą

Publikuota: 2011 m. balandžio 14 d. ketvirtadienis

Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) duomenimis, Švedija ir Singapūras pirmauja pagal skaitmeninės ekonomikos plėtrą. Šiaurės šalių ir Azijos ekonomikos daugiausia ir efektyviausiai išnaudoja komunikacines bei informacines technologijas savo ekonomikos lygiui kelti.  

Į pirmąjį penketuką taip pat patenka Suomija, kuri užima trečiąją vietą, toliau rikiuojasi Šveicarija ir JAV, atitinkamai užimančios ketvirtąją ir penktąją vietas. Kitos Šiaurės šalys, tokios kaip Norvegija ir Islandija, taip pat puikuojasi šiame sąraše, o didžiausias kilimas pastebimas tarp Azijos šalių: Singapūras, kaip minėta, pakilo iki antrosios vietos, o Pietų Korėja ir Taivanas ne ką mažiau atsilieka užimdami šeštąją ir dešimtąją pozicijas.

Oficialiame Pasaulio ekonomikos forumo pranešime teigiama, jog būtent informacinių technologijų panaudojimas – pagrindinė šių šalių ekonomikos augimo priežastis.

WEF teigimu, per vieną rimčiausių kelis dešimtmečius trukusių ekonomikos krizių, informacinės technologijos itin paveikė šalių ekonominio pajėgumo atsigavimą. Tačiau su informacinėmis technologijomis atėjusios inovacijos ir modernizacija padarė įtaką ne tik ekonominiams, bet ir socialiniams visuomenės procesams: vis daugiau savo veiklos žmonės perkelia į virtualią erdvę.

 

Šaltinis: bbc.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »