Interneto parduotuvės turės geriau informuoti pirkėjus

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Europos Sąjungos (ES) Teisingumo teismas, nagrinėdamas Austrijos elektroninės parduotuvės bylą, nusprendė, kad dabar plačiai paplitusi tvarka, kai pirkėjas apie prekių pardavimo, grąžinimo ir garantijos sąlygas informuojamas tik pateikiant jam nuorodą internete, neatitinka ES teisės reikalavimų. Pasak Andriaus Iškausko, advokatų kontoros AAA Baltic Service Company advokato, teismo išaiškinimas reiškia, kad klientų informavimą turės gerinti ir Lietuvos interneto prekyvietės.

„Esame įpratę, kad perkant internete pažymime, kad sutinkame su pardavėjo sąlygomis, kurias galima pažiūrėti paspaudus nuorodą. Teisingumo teismas nusprendė, kad to nepakanka. Taip pateikiamos sąlygos vėliau gali būti pakeistos, o nuorodos pateikimo nepakanka, kad pirkėjas būtų gerai informuotas apie visas pirkimo sąlygas“, – sakė advokatas A. Iškauskas.

Elektroninę prekybą reglamentuoja Europos Parlamento ir Tarybos Nuotolinės prekybos direktyva. Ji numato, jog pirkėjas turi gauti informaciją apie tiekėjo tapatybę, pagrindines prekių ar paslaugų ypatybes, prekių ar paslaugų kainą, įskaitant visus mokesčius, jei reikia, pristatymo kainą, sutarties atsisakymo teisės galiojimą ir kita.

„Pagal direktyvos reikalavimus, visą šią informaciją pirkėjas turi gauti raštu ar kita jam tinkama ir prieinama ilgalaike forma. Tokį reikalavimą pardavėjas gali įgyvendinti pagrindines sąlygas pateikdamas raštu, elektroniniame laiške arba suteikęs galimybę pirkėjui parsisiųsti iš svetainės sąlygas, galiojančias sandorio sudarymo metu“, – teigė A. Iškauskas.

Teismo nagrinėtoje byloje konfliktas kilo, nes vartotojas tik gavęs sąskaitą už paslaugas sužinojo, kad atsisakė sutarties atsisakymo teisės ir negali jos nutraukti. Su tuo pirkėjas formaliai sutiko, varnele pažymėjęs „Sutinku su sąlygomis“.

„Ko gero, išvengti tokių problemų ir užtikrinti, kad žmonės gaus visą informaciją ir galės ją išsaugoti, lengviausia būtų ją pirkėjui išsiunčiant elektroniniu paštu arba svetainėje patalpinant PDF formato failą su galiojančiomis sąlygomis ir pasiūlant jas parsisiųsti. Sprendimas visai nereiškia, kad pirkėjai turi pasirašyti popierines sutartis. Jis elektroninės prekybos nesuvaržo“, – sakė advokatas A. Iškauskas.

Ši byla pradėta nagrinėti į Austrijos teismus pirkėjui kreipusis dėl bendrovės „Content Services“ paslaugų. Ši bylą pralaimėjo Vienos prekybos teisme ir sprendimą apskundė Vienos Aukščiausiajam teismui, kuris, manydamas, kad bylai išspręsti būtinas Nuotolinės prekybos direktyvos išaiškinimas, kreipėsi į Teisingumo Teismą.

Jau 20 metų Lietuvoje veikiančią AAA Baltic Service Company tarptautinis žurnalas „Managing Intellectual Property“ nuo 1999 m. kasmet skelbia viena iš geriausių įmonių Baltijos valstybėse, dirbančių prekių ženklų, patentų ir autorinės teisės srityse. AAA Baltic Service Company turi biurą Estijoje, atstovus Latvijoje ir kitose šalyse. 2010 m. advokatų kontora tapo tarptautinės organizacijos „European Law Firm“ nare.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »