Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Publikuota: 2017 m. balandžio 11 d. antradienis

Prieš kelerius metus kilęs susidomėjimas naujai išrastu išmaniuoju tvarsčiu, paskatino kūrėjus imtis projekto „Išmaniojo, sidabro nanodalelėmis padengto, biopolimerinio tvarsčio su infekcijos indikacine sistema sukūrimas“, kurio metu planuojama ištirti išmaniojo tvarsčio veikimo mechanizmus, ištobulinti patį tvarstį iki patikimai veikiančio prototipo, bandymais sukurti patikimą išmaniojo tvarsčio gamybos technologiją.

Projekto įgyvendintojai UAB „IKN“ teigia, kad projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms (taip pat ir užkrėstoms) gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti ir sudėtingomis sąlygomis pvz., konfliktų, katastrofų zonose, kai medicinos pagalba yra sunkiai prieinama ir kitose panašiose situacijose.

Išsami rinkos analizė parodė, kad būtent išmaniojo nanotechnologinio su indikuota infekcijos indikatorine sistema tvarsčio rinkoje nėra, o sukurta koncepcija yra pasauliniu lygiu inovatyvi ir galinti atverti naujos kartos ir naujos kategorijos produktų plėtrą. Projektui sėkmingai pasibaigus Lietuvoje būtų sukurta pasaulinio lygio inovacija – išmanusis nanotechnologinis antibakterinis tvarstis su integruota indikacine sistema, leidžiančia nustatyti žaizdų infekciją ir žaizdos pokyčius.

UAB „IKN“ skelbia, jog išmaniojo tvarsčio gamybos technologija taip pat yra atskira inovacija, nes ji pasižymi visiškai iki šiol neišbandytais technologiniais sprendimais, leidžiančiais sukurti išmanios tekstilės ir biopolimerų pagrindu sukurtą tvarstį, į kurį inovatyviu būdu įterpiamos sidabro nanodalelės, kurios tampa antibakteriškai veikiančių sidabro jonų šaltiniu. Atskiras sudėtingas technologinis sprendimas – indikatorinės sistemos integravimas į tvarstį.

Sukurtos inovacijos projekto pabaigoje bus komercializuojamos, sukuriant išmaniojo tvarsčio gamybos bazę ir pradedant gaminti ir tiekti rinkai išmanųjį tvarstį. Bendradarbiaujant Lietuvos tyrėjams ir projektą pristatančioms įmonėms, tikimasi sukurti naujų išmaniojo tvarsčio modifikacijų pvz. su įterptais vaistais, naujų technologinių sprendimų medicinai.

UAB „IKN“ taip pat ateityje norėtų perleisti dalį savo technologinio „Know-how“ kitoms medicinos produktų gamybos kompanijoms.

Projektas įgyvendinamas investuojant 374 tūkst. Eur iš Europos sąjungos struktūrinių fondų pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »